5 najciekawszych lamp do pokoju dziecięcego

0
3849

Pokój dla dzieci staje się nierzadko centralnym punktem całego mieszkania. Tu maluchy mają miejsce na swobodną zabawę, a nieco starsze swoją przystań, gdzie uczą się, odrabiają lekcje czy odpoczywają. Każda z tych wspomnianych grup wiekowych ma inne wymagania, jeśli chodzi o wystrój pokoju dziecięcego. A skoro o nim mowa – jego nieodłącznym elementem są lampy dziecięce. Oto 5 najlepszych modeli, które łączą design z funkcjonalnością.

Wielu rodziców nie przywiązuje wagi do lamp w pokoju dzieci. Często wiszą tam zwykłe żyrandole, a zakup typowych lamp dziecięcych uważany jest za zbędny wydatek. Niestety to częste, choć mylne przekonanie. Lampy dla dzieci są prawdziwą ozdobą w pokojach najmłodszych. Ich bogaty design pozwala dobrać niemal konkretny motyw do upodobań dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że lampa dla dzieci musi spełniać określone wymagania związane z bezpieczeństwem. Nie powinna się nagrzewać, trzeba też odpowiednio zabezpieczyć kontakty i sam kabel, by dziecko nie strąciło na siebie np.: lampki z biurka. Poza tym trzeba taką lampę odpowiednio wybrać.

Jak wybrać lampy do pokoju dziecięcego?

Lampy dla dzieci powinny dobrze oświetlać cały pokój. W tym celu można wybrać lampę sufitową lub wiszącą. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie dostatecznie jasno, by bawić się po zmroku. Do czytania niezbędny będzie kinkiet albo lampka na biurko, która starszemu dziecku przyda się też przy pracach stolikowych: lepienie z plasteliny, malowanie, rysowanie czy nieco później przy odrabianiu lekcji – wyjaśnia ekspert z portalu lampy.pl.

Maluchy często boją się ciemności, więc przyda im się delikatna lampka nocna, która można nawet zostawić zapaloną przez całą noc. Wszystkie lampy dziecięce mają bardzo przyjemny dla oka design, ciepłe, przyjazne kolory. Pięknie wyglądają w pokojach dziecięcych lampy stylizowane na zabawki, zwierzątka czy postacie z bajek. Poniżej prezentujemy 5 najciekawszych lamp do pokoju dziecięcego, które od razu przykuły naszą uwagę i skradły nasze serca.

Lampy dziecięce z motywem zwierząt

obrazek-1

Zwierzęta są częstymi motywami spotykanymi wśród lamp dla dzieci, bo po pierwsze maluchy zawsze je uwielbiają, po drugie taka lampa pasuje do pokoju chłopca i dziewczynki. Urocze sowy na lampach sufitowych przyciągają uwagę swoimi okrągłymi oczami. Choć na pierwszy rzut oka wydają się groźne, ich różne kolory, które zmieniają się niczym barwy tęczy przechodząc harmonijnie jedna w drugą sprawiają, że już po chwili stają się wesołe i przyjazne.

Lampy dziecięce z gwiazdkami

obrazek-2

Lampy do pokoju dziecięcego z motywem gwiazd i nieba są wyjątkowe. Sam motyw działa kojąco na dzieci, a delikatne światło ułatwia zasypianie. Co ciekawe, kształty gwiazd, półksiężyca są widocznie również, gdy lampa jest wyłączona. Dlaczego? – Fluorescencyjna powłoka świeci delikatnie również po jej wyłączeniu. – dodaje ekspert z lampy.pl.

Lampy do pokoju dziecięcego z dżunglą

obrazek-3

Młodzi miłośnicy zwierząt kochają też motywy dżungli. Na pewno spodobają im się lampy, które przypominają kształtem liście, czy drzewa. Dodatkiem do takich modeli są często małe figurki lwów, żyrafy, czy innych dzikich zwierząt.

Lampy do pokoju dziecięcego dla chłopców

obrazek-4

Lampy dziecięce dla chłopców często nawiązują do ulubionych zabaw małych mężczyzn. Stąd też lubiany motyw pirata. Lampa ta ma kształt pirackiego statku z podniesioną czarną flagą. Są na nim białe żagle, a nawet armaty pod pokładem. Równie popularne są również lampy z motywami samochodowymi, piłkarskimi, a także samoloty i Spiderman.

Lampy dla dzieci dla dziewczynek

obrazek-5

Wszystkie małe dziewczynki kochają księżniczki, więc na pewno ucieszy je lampa z postaciami księżniczek z ulubionych bajek np.: Śnieżką, Aurorą i Kopciuszkiem. Nam szczególnie spodobała się lampa w kształcie różowej karocy z okienkiem w kształcie serca, z koronami po bokach. Do pokoju dziewczynki pasują również lampy z Kubusiem Puchatkiem, motylkami, czy delikatnymi kwiatkami.

Dobrze dobrana lampa do pokoju dziecięcego jest ważna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i ochronę oczu dziecka. Otaczanie dziecka od najmłodszych lat ładnymi przedmiotami rozwija wrażliwość na piękno. W ładnym pokoiku dziecko chętniej przebywa, dłużej się bawi. Lampa dziecięca jest ważnym elementem wystroju pokoju każdego malucha. Ich wybór jest tak duży, że z pewnością każdy rodzic wybierze coś odpowiedniego dla swoich dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here