Balonowa sztuka Hackenwertha

0
2367

Wszystko dookoła nas się rozwija, w tym sztuka, bo artyści wciąż poszukują nowych form wyrazu i odrębności twórczej. Starają się  wykorzystywać to, co jeszcze nie zostało wykorzystane i odkrywać to, do czego jeszcze nikt nie dotarł. Dużą wartość ma teraz innowacja, która sprawia, że twórca jest się oryginalny, ma osobliwy talent i zdolność kreatywnego myślenia. Dzieła o niezwykłym charakterze stają się elementami, które zmieniają sposób postrzegania świata i kreują współczesne nurty artystyczne. Wynika z tego wniosek, że do zaistnienia w świecie sztuki nie trzeba nic więcej, poza unikatowym pomysłem i szczyptą talentu.

Jason Hackenwerth to nowojorski twórca balonowych konstrukcji, którego dzieła są nowoczesnym sposobem kreowania sztuki. Artysta wykorzystuje balony jako wyjątkowe w swojej prostocie i lekkości środki alternatywne dla masywnych form. Balony są obecne w życiu każdego człowieka, kojarzą się z przyjemnymi chwilami, radością i zabawą, dlatego niewątpliwie są przedmiotami, które przyciągają wzrok. I taką właśnie zasadą kieruje się Hackenwerth. Jego kolosalne rzeźby pobudzają wyobraźnię i zachwycają sposobem ich stworzenia. Sam artysta poszukuje form, które będą oddziaływać na ludzi, wkraczać do ich umysłów, dlatego bada różne materiały i techniki tworzenia, jest ciekawy nowych kompozycji i sposobów łączenia kolorów. Wciela w swoje życie nowe inspiracje, próbuje przełamywać stereotypy, robi to, co zwykle wydaje się nieosiągalne.  Wciąż rozwija swój talent, dzięki czemu odnosi życiowe sukcesy.

Konstrukcja Pisces została stworzona na potrzeby Międzynarodowego Festiwalu Nauki w Edynburgu.  Zainstalowano ją w Wielkiej Galerii Muzeum Narodowego w Szkocji. Dzieło jest artystyczną interpretacją starożytnego mitu o  Afrodycie i Erosie, a  jego strukturę tworzy spirala, zbudowana z 10 tys. kolorowych balonów. Monumentalna kompozycja ma 40 metrów wysokości.

Pełną galerię zdjęć z tego miejsca można obejrzeć na Flickerze.

Źródło: thisiscolossal.com, flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here