Jak dobrać dywan do pokoju z wiekowymi meblami?

0
1176

Klasyczne wnętrza, wyposażone w meble antyczne lub stylizowane na takie, wymagają zastosowania odpowiednich dodatków, które podkreślą ich unikatowy charakter i dopełnią aranżację elegancją. Istotne jest wyczucie i gust, dzięki którym wnętrze będzie harmonijne i spójne, a dodatki będą uzupełniać aranżację, a nie ją dominować.

Dywan wzorzysty, dopełniający aranżację

              Zachowanie subtelności jest konieczne w przypadku wiekowych mebli, które same w sobie są niezwykłą ozdobą. Nie wyklucza to wykorzystania w aranżacji motywów wzorzystych, jednak umiar i wyczucie pozwolą wybrać taki model, który stworzy spójną kompozycję i skieruje uwagę na wyjątkowe piękno antycznych mebli. Doskonale sprawdzą się dywany klasyczne o motywach roślinnych, geometrycznych wzorach. Kobierce i arrasy, które przez tak wiele lat zdobiły mieszkania znów wracają do mody, a w połączeniu z wiekowymi meblami będą prezentować się niesamowicie.

Czy gładki dywan nie będzie zbyt nowoczesny?

              Choć dywany klasyczne o wiele lepiej podkreślą niecodzienny charakter mebli antycznych, to dywany gładkie będą ciekawym tłem dla estetyki zabytkowych komód i witryn. Meble tego typu zazwyczaj są ciężkie, nie tylko dosłownie, ale i w przenośni. Ciemne kolory dodają im powagi, którą dywan w jednym kolorze może przełamać i wprowadzić do wnętrza nieco lekkości. To również doskonały sposób na to, by stonować nieco aranżację, uspokoić ją i stworzyć harmonię między dekoracyjnym stylem mebli, a subtelnym akcentem tła.

Runo i kształt dywanu – czy mają znaczenie dla prezencji mebli?

              Choć niezwykle modne stały się futerkowe dywany typu shaggy, to w przypadku wiekowych mebli lepiej wybierać modele o niższym runie. Dzięki temu wnętrze wydaje się być bardziej uporządkowane i eleganckie. Oprócz standardowych modeli na planie prostokąta lub kwadratu, w aranżacji znaleźć może się również dywan klasyczny w kształcie owalu. Z sposób ciekawy podkreśli wizualność wnętrza oraz walory estetyczne antycznych mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here