Jak podziękować gościom za udział w uroczystości Chrztu dziecka?

0
911

Chrzest dziecka to wyjątkowa chwila dla jego rodziców. Po tym jak maleństwo zostaje ochrzczone organizują oni przyjęcie, aby uczcić tę niezapomnianą okazję. Zazwyczaj zaproszona zostaje tylko najbliższa rodzina i przyjaciele, którzy mają celebrować ten czas. Ostatnio bardzo modne stały się podziękowania dla gości, choć ta modna przybywała do nas z zachodu, to jest to naprawdę świetny pomysł. Jednak na jakie upominki warto postawić? Przygotowaliśmy dla Was kilka naszym zdaniem świetnych propozycji wśród których znajdują się ramki na Chrzest.

Coś słodkiego dla każdego

Czasami miły gest zastępuje wiele słów i tak też jest w tym przypadku. A mianowicie jeżeli chcemy podziękować gościom za przybycie na uroczystość Chrztu Świętego naszego dziecka to warto podarować im coś słodkiego, a mianowicie spersonalizowane  łakocie. Szczególnie ucieszą one najmłodszych gości. Tutaj możemy zdecydować się na ponadczasowe krówki, albo czekoladki pięknie opakowane w etykiety ze słowem „dziękuję”. Możecie również postawić na lizaki. Warto zwrócić uwagę, że taki upominek dla gości nie jest kosztowny, a jednocześnie jest miłym gestem, a tych nigdy za wiele. Jeżeli dysponujecie trochę większym budżetem to możecie zdecydować się na podarowanie gościom ozdobnych buteleczek ze smoczkiem, w których znajdują się łakocie.

Drobnostka, a cieszy

Jeżeli pomysł ze słodyczami wam niekoniecznie odpowiada, gdyż zależy wam na czymś, co będzie stanowiło rzeczywistą pamiątkę, to mamy dla was także inną propozycję, a mianowicie figurkę aniołka. Symbolizuje ona niewinność i jednocześnie piękno. Tutaj możecie postawić na figurkę aniołka do której dołączony jest bilecik z wierszykiem, który stanowi piękne podziękowanie za uczestnictwo w tej uroczystości. Wszak dla osób wierzących wprowadzenie dziecka w grono Dzieci Bożych ma największe znaczenie i należy celebrować ten dzień.

Coś oryginalnego i praktycznego

Wielu z nas jest sentymentalnych,  dlatego lubimy zachować pamiątki. Dlatego, jeżeli chcemy gościom podarować coś co zachowają na lata, a jednocześnie to coś praktycznego, to mamy dla was świetny pomysł. A mianowicie są to piękne ramki na Chrzest. Otóż można w nich umieścić zdjęcie maleństwa z wcześniej wykonanej sesji noworodkowej, albo też po wywołaniu zdjęć z tej uroczystości pojechać do każdego z gości i wręczyć mu taki prezent, który na pewno go ucieszy.  Warto zauważyć, że ramka na zdjęcia z Chrztu spodoba się każdemu. Najlepiej wybrać ponadczasowe modele wykonane z naturalnego drewna, które pasują do każdego wnętrza zarówno w stylu nowoczesnym, jak i retro, a jednocześnie wpisują się w filozofię hygge.

Coś innego, ale nadal odpowiedniego 

Obecnie bardzo popularne są dodatki do domu. Tak naprawdę czy jest ktoś, kto nie lubi aromatycznej woni świec unoszącej się po całym mieszkaniu. Wprowadza ona nutę refleksji, a jednocześnie szczęścia. Stąd nasza kolejna propozycja, czyli podarowanie gościom świec zapachowych. Oczywiście powinny one być ozdobione. Do nich koniecznie należy dołączyć podziękowania, które mogą być w formie wierszyka. Najlepiej spersonalizować upominek do każdego z gości, dzięki temu poczują się oni bardzo wyjątkowo.

Coś na później

Nie od dziś wiadomo, że Polacy są hojni i jak już organizują przyjęcie to na całego. Otóż absolutnie nie może dojść do sytuacji, że jedzenia, czy deseru mogłoby komuś zabraknąć, zatem w tym przypadku umiar według wielu jest wskazany. Zatem to logiczne, że zostaje nam wiele jedzenie, ale przynajmniej słodkości można wykorzystać, a mianowicie każdemu z gości spakować kawałek ciasta, czy tortu do ozdobnego kartonika, na którym znajduje się wierszyk z podziękowaniem. Na pewno delektując się pysznym kawałkiem ciasta będą wspominać ten miły gest, wszak jak to mówią: „przez żołądek do serca”.

Choć tradycja tzw. „podziękowań” jest u nas stosunkowo krótka, to zyskuje coraz więcej zwolenników. Wszak wyjątkowe chwile należy wyjątkowo podkreślić. Tak naprawdę wystarczy tylko drobny upominek, by gościowi było miło. Dlatego warto skorzystać z naszych propozycji, gdzie każdy z Was znajdzie coś dla siebie, tym bardziej że ceny tych drobiazgów nie są wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here