LAUFEN – nowoczesne umywalki

0
2171

Szwajcarski ekspert wyposażenia łazienkowego Laufen, podczas marcowych Targów ISH we Frankfurcie odbywających się w dniach 12 – 16 marca z rozmachem zaprezentuje swoje nowości. Produkty zachwycą designem za sprawą innowacyjnego materiału Sapphire Ceramics. Jego plastyczne właściwości pozwalają na tworzenie przedmiotów o niespotykanych dotąd formach. Wszystko wskazuje na to, że Laufen rozpoczyna swoim odkryciem nową erę w dziedzinie ceramiki łazienkowej.

LAUFEN zaprezentuje na Targach ISH nowoczesny materiał Sapphire Ceramics, który jest prawdziwą rewolucją w zakresie produkcji elementów wyposażenia łazienki. Wykonane z niego umywalki, są propozycjami wyznaczającymi nowe trendy w branży. Plastyczność oraz idąca z nią w parze odporność na uszkodzenia to połączenie do tej pory niedostępne dla producentów. Dopiero ten materiał pozwala na wykonanie produktów z ekstremalnie cienkimi ściankami – ich grubość nie przekracza 4 mm. Jest to ogromny przełom i kolejny krok ku osiągnięciu wciąż jeszcze magicznej granicy 1 lub 2 mm.

Nadchodzi era nowoczesnej ceramiki

Projektantem prezentowanych na targach umywalek jest znany designer Andreas Dimitriadis, będący pod wielkim wrażeniem Sapphire Ceramics. – Nowy materiał firmy Laufen oferuje bezprecedensowy zakres kreatywnych rozwiązań i stwarza możliwość całkowicie odmiennego niż do tej pory spojrzenia na kwestię projektowania ceramiki. Teraz, jako twórca, już na poziomie projektu mogę pozwolić sobie na więcej odważnych pomysłów – komentuje entuzjastycznie

Firma przedstawi jeszcze dwie serie armatury łazienkowej: Cityplus oraz Twinplus również projektu Andreasa Dimitriadisa. Cityplus to ikona stylu urbanistycznego; proste i gładkie powierzchnie oraz czyste linie. Z kolei Twinplus jest kolekcją przedmiotów smukłych, kształtem nawiązujących do kierunku w sztuce nazywanego puryzmem. Obie serie są bardzo eleganckie, a zastosowane w nich rozwiązania technologiczne pozwalają na oszczędność wody oraz energii potrzebnej na jej ogrzanie.

Alberto Margans – dyrektor generalny firmy Laufen przekonuje, że osiągnięcia marki Laufen prezentowane na Targach ISH to zaledwie początek – pierwszy krok na drodze do stworzenia przedmiotów idealnych pod względem jakości oraz wzornictwa. Na konsumentów czeka jeszcze sporo niespodzianek.

Produkty marki Laufen będzie można zobaczyć na Targach ISH w pawilonie 3.1 na stoisku B 51.

Materiały prasowe: LAUFEN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here