Łóżka dla dzieci – które najlepsze dla twojego dziecka?

0
2517

Wybór dopasowanego do dziecka łóżka nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć kilka aspektów, przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby w konsekwencji wybrać model, który nie tylko dobrze wygląda, ale jest też funkcjonalny, jak i wygodny. Poniżej omówienie różnych aspektów, które warto brać pod uwagę wtedy, gdy wybieramy model łóżka dla swojej pociechy.

Wielkość łóżka dla dzieci – małe, czy duże?

Łóżeczka dla dzieci są nieco mniejsze niż te przeznaczone dla dorosłych. Nie zawsze jednak kupowanie bardzo małego łóżeczka jest dobrym pomysłem. Łóżka, które rosną razem z dzieckiem to zakup na lata. Wiele korzyści przynosi ponadto nabycie szerokiego łóżka dla dzieci np. na tej stronie. Mebel taki sprawdza się w sytuacjach, gdy konieczne jest spanie z dzieckiem, np. wtedy, gdy trudno jest mu zaakceptować nowy pokój lub gdy jest chore i trzeba być przy nim w nocy.

Duże rozkładane łóżko to również wygoda podczas zabawy oraz czytania książek. Ponadto na większym łóżku można umieścić więcej dekoracyjnych poduszek, a także pluszowych maskotek, które kochają dzieci.

Z jakiego materiału powinno być wykonane łóżko dla dzieci?

Najlepszym materiałem, z jakiego mogą być wykonane meble dla dzieci, jest drewno, które pomalowane jest bezpiecznymi dla malucha farbami. To bardzo ważny aspekt, ponieważ ma on wpływ na zdrowie małego człowieka. Wybieramy meble malowane farbami bezzapachowymi i ekologicznymi. Bezpieczeństwo użytkowania zwiększają ponadto zaokrąglone krawędzie. Dzięki nim jest mniejsze prawdopodobieństwo, że dziecko uderzy się podczas zabawy.

Funkcjonalność to podstawa!

Pokój zamieszkiwany przez dziecko nie zawsze musi mieć dużą powierzchnię. Często są to niewielkie przestrzenie albo pomieszczenia, które zamieszkiwane są przez dwoje dzieci. Dlatego bardzo ważne jest funkcjonalne zagospodarowanie takiego miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie modeli ze wbudowanymi szufladami, do których można schować, np. zabawki. Wiele korzyści w małych pokojach przynosi także wstawianie łóżek piętrowych oraz takich z szafą i biurkiem dla dziecka.

Łóżko dla dziecka a wybór materaca

Nie musi być to twardy materac, lepiej wypadają tu bowiem podłoża sprężyste i elastyczne. Poleca się materace sprężynowe (bonellowe i kieszeniowe), stanowią one bowiem gwarancję zdrowego snu i dobrze rozwiniętego kręgosłupa. Materac to element łóżka, na którym nie warto oszczędzać. Dlatego wybierajmy produkty, które mają tylko dobre opinie i wykonane są z najlepszych materiałów.

Sugerowanie się zdaniem dziecka podczas wyboru łóżka jest bardzo ważne, ponieważ poznamy jego preferencje. Wiedza ta pozwoli podjąć odpowiednią decyzję zakupową. Istotne jest jednak to, aby mieć na uwadze, że jest to zakup na lata i nie powinien być dyktowany modą, czy chwilowym zauroczeniem postacią z bajki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here