Misiowa sesja zdjęciowa

0
2350

Piękno jest względne, a prawdziwa miłość jest jedna. Jej nie przeszkadza to, co jest na zewnątrz, a najbardziej liczy to, co jest w środku. Ważne jest przywiązanie, spędzane wspólnie chwile, zabawa i uśmiech, czyli jednym słowem – obecność. Każdy z nas miał, bądź nadal ma swojego  pluszowego przyjaciela. Łezka się w oku kręci, kiedy przypominamy sobie o  chwilach, kiedy bardzo baliśmy się nocnych potworów wychodzących spod łóżka, a w naszej obronie stawała nigdy niezawodna maskotka, nasz mały kochany pluszowy miś.

Na pomysł uwiecznienia zabawkowych przyjaciół wpadł dubliński artysta, Mark Nixon. Seria zdjęć Much Loved porusza serce i wywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Niezwykłość fotografii tkwi w tym, że zostały na nich przedstawione pluszowe misie mające za sobą nawet 70 lat. Są zniszczone od starości, nie mają oczek, uszek, kończyn, ich ubranka są porozdzierane, a futerko ma ubytki. Takie blizny świadczą o tym, że zabawki były przez wiele lat wiernymi towarzyszami zabaw swoich właścicieli.

Seria zdjęć Nixona cieszy się wielką popularnością. Artysta zorganizował kampanię, do współpracy zaprosił dorosłych właścicieli misiów i zachęcił ich do przynoszenia pluszowych zabawek z dzieciństwa. Fotografowi chodziło głównie o to, żeby zabawki były jak najstarsze, a ich mało estetyczny wygląd był świadectwem prawdziwej przyjaźni. Celem stworzenia serii zdjęć było wydobycie głęboko schowanych uczuć i wspomnień. Twórczością Nixona zainteresowali się wydawcy, którzy publikują zdjęcia na okładkach największych światowych magazynów.

W dzisiejszej dobie elektronicznych gadżetów i plastikowych lalek z wyidealizowanym wizerunkiem, dzieci odkładają na bok tradycyjne, wypchane pluszem zabawki. Nie jest to dobra wiadomość, ponieważ w przyszłości mogą nie doświadczyć uczucia sentymentu i magicznych wspomnień związanych z miękkimi przyjaciółmi. Może warto sprawić pociechom niespodziankę w formie futrzanych maskotek i zapewnić, że z takimi przyjaciółmi mogą śmiało iść przez życie?

Zobacz również: Maskotki z rysunków dzieci

Źródło: prafulla.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here