Basen, w którym nie zmokniesz

0
4442

Sesje zdjęciowe w basenie są fajne. Tyle, że trzeba się zamoczyć. Ale jak się okazuje na świecie istnieje basenowa instalacja, do której można wejść bez moczenia ubrania i w dodatku czuć się w niej jak w prawdziwym basenie. 

Nurkowanie w basenie wymaga wstrzymania oddechu. A w basenie zaprojektowanym przez artystę Leonardo Erlicha nie. Jego instalacja stworzona w 2004 roku, która znajduje się w 21st Century Museum of Contemporary Art w Kanazawie, w Japonii, to akwen, do którego można wejść suchą stopą. Miejsce to, widziane z góry, wydaje się być zwykłym miejscem do pływania. W rzeczywistości jednak została tam zawieszona tylko 10-centymetrowa „warstwa” wody, zamknięta w przezroczystym szkle. Pod szkłem znajduje się pusta przestrzeń ze ścianami w kolorze akwamaryny, do której można wejść.

Praca ta bezsprzecznie każdego odwiedzającego wzbogaca o nowe doświadczenia. Można patrzeć na siebie i na własne wnętrze zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, co umożliwia postrzeganie ludzi z różnych perspektyw. A dodatkowo można dłużej kontemplować piękno związane z byciem pod powierzchnia wody w towarzystwie promieni słońca.

Zobacz również: Domy ze szkła

Źródło: kanazawa21.jpprasetio30.hubpages.com (fot. NAKAMICHI Atsushi / Nacsa & Partners)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here