Czy warto zainwestować w szkło do kuchni?

0
3765

Szkło na ścianie nad blatem w kuchni jest dobrym rozwiązaniem. Sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kuchniach. Jeśli uważasz, że płytki są nudne – zmień je na szkło!

Na pierwszy rzut oka szkło nad blatem w kuchni może wydawać się delikatne i kruche. Wbrew pozorom ma jednak wielką moc i jest niezwykle wytrzymałe. Szkło odnajduje się idealnie we wnętrzach minimalistycznych. Urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym, glamour, hi-tech. Taka aranżacja nadaje blasku nawet najciemniejszym pomieszczeniom!

Dlaczego kuchnia?

Szkło w kuchni czuje się doskonale. Obecnie zastępuje tradycyjne płytki, wprowadzając odrobinę wariacji. Firmy, które produkują panele szklane do kuchni oferują różnorodne wzory, kolory. Przeróżne rodzaje, struktury szkła sprawiają, że można naprawdę popuścić wodze fantazji i poszaleć. Najczęściej nad blatem stosuje się panele o grubości 4-10 mm grubości. Mogą to być szklane panele, które kolejno łączy się ze sobą. Niekiedy stosuje się po prostu duże całościowe tafle. Wykonane są ze szkła hartowanego, które odporne jest na działanie wysokich temperatur, a także zadrapania, zarysowania. Pamiętaj jednak, że takiego szkła nie wolno ciąć. Wszelkie wycięcia na gniazdka itp. wykonywane są wcześniej, przez firmę, której zlecasz wykonanie szkła do kuchni. Szkło hartowane jest jednak najdroższe. Kosztuje nawet 180 zł za metr kwadratowy. Znacznie tańsze jest szkło typu float albo zbrojone.

Urozmaicenie wnętrza

Szkło nad blatem z powodzeniem zastępuje tradycyjne płytki. To dobre rozwiązanie dla osób, którym znudziły się standardowe kafle albo też nie mogą w sklepach znaleźć odpowiednich dla siebie. Tutaj masz duże pole do popisu. Możesz wybrać niemal dowolny nadruk, motyw albo stworzyć również własną grafikę. Mogą to być motyw kwiatowe, z owocami czy zwierzami w roli głównej, panorama ulubionego miasta, a nawet zdjęcie Twojej rodziny. Możesz również zakupić szkło w jednolitym kolorze. Szkło nad blatem wygląda dobrze w każdej kuchni. Idealnie współgra z drewnianymi dodatkami albo połyskującymi laminowanymi frontami zabudowy meblowej. Aranżacja ze szkłem w roli głównej dodaje pomieszczeniom lekkości, przejrzystości. Dlatego, nawet jeśli masz małą albo ciemną kuchnię, powinnaś poważnie pomyśleć o takiej inwestycji. Panele szklane znacznie ją rozświetlą. Niewątpliwą zaletą szkła jest to, że wykonane zostaje na zamówienie. Wymierzanie wykonuje się specjalnym lasem z dokładnością co do milimetra. Dlatego możliwe jest przygotowanie takiego panelu, który zajmie całą dostępną przestrzeń nad blatem. W przypadku układania płytek niemożliwe jest zagospodarowanie miejsca w tak precyzyjny sposób.

Największa cecha – praktyczność

To zdecydowana zaleta szkła nad blatem. Jest bowiem tak samo proste w utrzymaniu czystości jak płytki. Możesz czyścić je dowolnymi, ogólnodostępnymi środkami do pielęgnacji szkła i luster. Niekiedy wystarczy przetrzeć je po prostu wilgotną szmatką, a następnie osuszyć. To szczególna zaleta, zwłaszcza w kuchnie, gdzie nietrudno o plamy. Niektóre z nich są suchościeralne. Oznacza to, że można nawet po nich pisać za pomocą mazaków suchościeralnych, kredowych czy nawet permanentnych.

Jakie są wady szkła nad blatem?

Mówi się, że szkło nad blatem szybko się brudzi. Widać zacieki od wody, plamy od tłuszczu, a nawet odciski palców. Chociaż kuchnia jest miejscem, gdzie nietrudno o plamy, na szczęście łatwo ze zetrzeć ze szkła. Aby zniwelować wchłanialność tych plam, projektanci zalecają zastosowanie powłoki polipropylenowej, która w znacznym stopniu niweluje zabrudzenia. Warto pamiętać również o tym, aby wszelkie łączenia pomiędzy szkłem, a ścianą zabezpieczyć akrylem albo silikonem. Dzięki temu pod panele szklane nie będzie dostawał się brud.

Więcej informacji na temat szkła do kuchni znajdziesz na stronie Beluglass: http://beluglass.pl/szklo-do-kuchni-panele-szklane/. Firma Beluglass specjalizuje się w produkcji i montażu elementów szklanych wyposażenia wnętrz.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here