Jak odpowiednio zabezpieczać fototapety?

0
2614

Nie da się zaprzeczyć, że fototapety muszą zostać dobrze zabezpieczone, o ile chciałbyś, aby posłużyły Ci przez kolejne lata. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób decyduje się na tego typu wystrój ścian i nic tym dziwnego, bo fototapety są tanie i łatwe w montażu. Jednakże warto jest wiedzieć o kilku istotnych sprawach, zanim zdecydujesz się powiesić u siebie coś takiego.

Kuchnia i łazienka

Nie da się ukryć, że te miejsca są zdecydowanie największym zagrożeniem dla fototapet. Panuje tam stosunkowo wysoka temperatura oraz wilgoć, co może niestety powodować niszczenie tego typu ozdoby.

W standardowym pokoju panujące warunki są znacznie bardziej przychylne do tego, aby fototapeta nie zniszczyła się zbyt szybko. Aczkolwiek należy mieć również na uwadze fakt, że jeśli zdecydujesz się na powieszenie w salonie, to z kolei zadbaj o to, aby nie oddziaływało na tapetę zbyt silnie światło słoneczne, które z czasem może powodować wyblaknięcie.

fototapeta w łazience

Jakie są sposoby na zabezpieczenie fototapet?

Najbardziej popularny, to pokrycie ich specjalnym laminatem. Oczywiście nikt nie ma wpływu na to, jakiego laminatu używa dana drukarnia, aczkolwiek najlepsze efekty daje tzw. folia laminacyjna. Odcina ona całkowicie dostęp wody do fototapety, dzięki czemu bez większych problemów może być powieszona w łazience lub kuchni. Specjalne fototapety do kuchni i łazienki oferuje sklep internetowy FOTEKS.

Warto zauważyć, że nie zawsze najlepsza fototapeta, to będzie ta z najwyższej półki cenowej, bowiem na jej trwałość ma wpływ drukarnia, która ją tworzy oraz poszczególne procesy produkcyjne. Czasami dobrze jest poczytać sobie opinie w sieci, które mogą najwięcej powiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here