Marynistyczne wnętrze

0
5097

Biel, czerwień, odcienie granatu, surowe drewno i marynistyczne dodatki. Niewiele potrzeba by pomieszczenie we własnym domu zamienić w miejsce, którego nie powstydziłby się nawet wymagający wilk morski. Jeżeli i ty podczas remontów nucisz sobie pod nosem słowa z popularnych żaglowych pieśni, warto rozważyć aranżację pomieszczenia w stylu marynistycznym, któremu wyrazu doda odpowiednia fototapeta z oferty sklepu internetowego Fototapeta4u.pl. Jednak na jaki wzór się zdecydować?

Postaw na paski!

Świetnym i nieskomplikowanym rozwiązaniem może okazać się umieszczenie na jednej ze ścian pomieszczenia tapety z wariacją w temacie marynarskich pasków. Jeżeli „stojąca” przestrzeń naszego wnętrza jest sporej wielkości, pionowe czy poziome granatowe, błękitne lub czerwone wzory pozwolą ją optycznie zmniejszyć.

Zobacz również: Tapety z makami

Wybierz się w podróż pod żaglami!

Nie lada gratką dla wszystkich miłośników morskich wojaży mogą okazać się motywy z typowym krajobrazem marynistycznym. Tradycjonaliści najchętniej skłonią się tu w stronę pejzaży z łodzią i morską, nieokiełznaną przestrzenią. Zwolennicy retro dodatków z kolei – w stronę klasycznych, czarno białych grafik prosto z historycznych portów.

 

Pokochaj morskie symbole!

Kotwica, koło ratunkowe, ster statku czy węzły żeglarskie to idealne motywy dostępne na tapetach charakteryzujących się powtarzalnością wzorów. Takie produkty można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu, jednak tu warto dostosować materiał z jakiego jest wykonana tapeta do stopnia użytkowania naszej ściany. Tam gdzie dekoracja po prostu musi cechować się podwyższoną odpornością, np. w kuchni czy łazience, warto rozważyć zakup motywów na materiale winylowym, który lepiej znosi sporadyczną wilgotność czy podwyższoną temperaturę.

Przedstaw morskie motywy w nowatorski sposób!

Jeśli nie jesteś zwolennikiem klasycznych rozwiązań, a mimo to o kochasz się we wszystkim co związane z morzem, marynistyczne klimaty możesz umieścić na swojej ścianie w nieco innej formie. Tu z pomocą przyjdą ci wszystkie motywy, które morskie symbole przedstawiają w bardziej współczesny sposób i stanowią jedynie marynarski detal wśród nowoczesnych dodatków i mebli. Po prostu powiedz swojej ścianie „ahoj”!

Materiały prasowe: Fototapeta4u.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here