Designerskie kubki- pomysł na wyjątkowy prezent!

0
4105

 

Kubki to podstawowe elementy naszej kuchni, salonu, a nawet przedpokoju, kiedy zabiegani rano próbujemy dopić naszą ulubioną kawę. Są one dla nas niezwykle ważne. Każdy musi koniecznie posiadać swój! Dobrze wiemy, że kawa w innym kubku nie smakuje tak samo. Dlatego będzie wyjątkowym prezentem – nie tylko na urodziny! Kupując kubek w prezencie warto mieć na uwadze dwie sprawy. Kubek musi pasować do obdarowywanej osoby, do jego charakteru i stylu życia. Z drugiej zaś strony warto zwrócić większą uwagę na wystrój domu oraz pozostałe kubki, jakie dana osoba ma w domu. Możliwe, że będziemy mogli dobrać prezent do już istniejącego wyposażenia.

Design na co dzień

Każdego dnia pijemy kawę lub herbatę. Z kubka do kawy lub kubka do herbaty korzystamy więc bardzo często. Musi być on odpowiednio wytrzymały na codzienne zabiegi, takie jak mycie i suszenie oraz odporny, ponieważ napoje te zostawiają różne osady na ściankach kubków.

Wybierając kubki często pojawia się pytanie: z jakiego powinien być materiału? Najczęściej na rynku znajdziemy kubki szklane, porcelanowe i ceramiczne. W tej kwestii także pozostawia się dużą dowolność, ale musimy dowiedzieć się, jaki materiał najbardziej lubi osoba obdarowywana. Jeśli lubuje się w szkle, kubek także powinien taki być. Kubki z innych materiałów będą na półce po prostu gryzły się estetycznie.

Kubki do codziennego użytku

Kubki codziennego użytku powinny być także miłe dla oka. Na rynku znajdziemy kubki do kawy w jednolitych kolorach oraz we wzory. Najczęściej wybierane są kubki białe lub z delikatną aplikacją. Są to najbardziej uniwersalne wzory, które spodobają się każdemu. Możemy wybrać także kubek do herbaty z geometrycznymi wzorami – niezwykle modnymi w tym sezonie – lub motywacyjnymi hasłami, które co rano będą nam polepszać nastrój.

Warto także zainteresować się kubkami z zaparzaczem. Herbata przygotowana w takim kubku będzie niezwykle aromatyczna i świeża. Jeśli chcemy sprezentować kubek osobie, która kocha herbatę, warto do zestawu dokupić ulubioną herbatę liściastą. To idealne połączenie na każdą uroczystość.

Kubki termiczne

Świetnym prezentem są także kubki termiczne. Występują w różnych kształtach i kolorach. Z łatwością można znaleźć wzór pasujący do upodobań obdarowywanej osoby. Kubki termiczne idealnie sprawdzą się na prezent dla osób, które pracują w terenie i nie mają możliwości przygotowania sobie ciepłej kawy czy herbaty na bieżąco. Ważne, aby kubek miał szczelne wieczko i pewnie trzymał się dłoni. W trasie bardzo łatwo o rozlanie czy przewrócenie kubka. Nie może być on także trudny w czyszczeniu. Większość kubków termicznych można śmiało myć wieczorem w zmywarce, co oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here