Jak poprawić zdolność kredytową i zwiększyć szanse na kredyt?

0
1207

Każda osoba, która chce otrzymać kredyt bankowy, musi być gotowa na analizę zdolności kredytowej. To właśnie od niej często zależy ostateczna decyzja banku odnośnie do przyznania kredytu. Zbyt niska zdolność kredytowa może być bowiem bezpośrednią przyczyną odrzucenia Twojego wniosku przez bank oraz może powodować liczne trudności w kwestiach bankowych. Obawiasz się, że Twoja zdolność kredytowa https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/ nie jest wystarczająca do tego, aby otrzymać korzystny kredyt? Zobacz, w jaki sposób możesz ją poprawić i czym ona tak właściwie jest.

Zdolność kredytowa – co to jest?

Na samym początku warto dokładnie wyjaśnić, czym tak właściwie jest zdolność kredytowa. Otóż jest to indywidualna zdolność każdego kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego zobowiązania w terminie wraz z kosztami dodatkowymi takimi jak prowizje czy też oprocentowanie. Bank sprawdza zdolność kredytową swojego klienta po to, aby zminimalizować ryzyko nieudanej współpracy, w której to klient zaprzestanie spłaty zobowiązania.

Pracownikom banku zależy na tym, aby klient, który chce otrzymać konkretny produkt finansowy, miał możliwość jego bezproblemowej spłaty. Jeśli pojawiają się w tej kwestii jakieś wątpliwości, to bank może odmówić przyznania kredytu takiej osobie. Ocena zdolności kredytowej może przebiegać na różne sposoby, wszystko zależy od regulaminu banku oraz wypracowanych w nim procesów.

Warto jednak wiedzieć, że bank zwraca uwagę na szereg różnych czynników podczas oceny zdolności kredytowej. Mowa między innymi o: dochodach, formie zatrudnienia, ilości osób na utrzymaniu czy też wysokości aktualnie spłacanych zobowiązań. Wszystkie podane czynniki oraz wiele innych mogą mieć wpływ na to, jak przebiegnie analiza Twojej zdolności kredytowej.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt warto popracować nad swoją zdolnością kredytową. Można to zrobić na kilka sposobów. Jak to wygląda w praktyce? Oto proste metody, które mogą pomóc Ci poprawić zdolność kredytową.

Źródło i wysokość dochodów

Banki podczas oceny zdolności kredytowej zwracają dużą uwagę na zarobki oraz formę zatrudnienia potencjalnego kredytobiorcy. Wysokie dochody oraz stabilne warunki zatrudnienia, czyli np. umowa o pracę na czas nieokreślony mogą znacznie zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie wymarzonego zobowiązania np. na budowę lub zakup domu. Warto więc postarać się zwiększyć dochody, a także (jeśli jeszcze nie masz) poprosić szefa o umowę o pracę, która jest najmilej widziana przez banki. Bank bierze pod uwagę zarobki z przynajmniej 3 ostatnich miesięcy, dlatego, jeśli dopiero dostałeś podwyżkę, to warto się chwilę wstrzymać ze składaniem wniosku.

Pomoc doradcy kredytowego

Pomoc doradcy kredytowego może okazać się nieoceniona dla osób, które nie wiedzą jak znaleźć korzystny kredyt i nie mają zbyt wiele czasu na załatwienie wszelkich formalności. Taka osoba po wcześniejszym zapoznaniu się z Twoimi potrzebami i sytuacją finansową szuka najlepszej oferty kredytowej i pomaga w dopełnieniu formalności. Warto jednak wspomnieć, że doradca może nie tylko pomóc Ci uzyskać kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Osoby z naprawdę złą zdolnością kredytową mogą skorzystać z pomocy doradcy Spłata Pożyczek, który specjalizuje się w pozyskiwaniu trudnych kredytów dla osób zadłużonych.

Zmniejszenie ilości zobowiązań

Spłata zaległych długów to prosty sposób na poprawę zdolności kredytowej. Przed złożeniem wniosku o kredyt na wysoką sumę warto zamknąć wszelkie małe zobowiązania takie jak zakupy na raty i kredyty gotówkowe na niewielkie sumy. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na otrzymanie korzystniejszego zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here