Jakie designerskie łóżko wybrać do sypialni glamour?

0
900

Sypialnie w stylu glamour zyskują coraz większą popularność. Dzięki temu, że styl ten można łączyć z elementami typowymi dla nowoczesnych wnętrz, wiele osób decyduje się na taką wersję sypialni. Jednak często problem pojawia się przy zakupie najważniejszego mebla w tym pokoju, czyli łóżka. W tym artykule dowiesz się, jakie designerskie łóżko wybrać do sypialni glamour i czy postawienie na inny styl niż reszta pomieszczenia może niekorzystnie wpłynąć na wnętrze.

Jakie designerskie łóżko wybrać do sypialni glamour?

Niektórzy architekci decydują się na odważne połączenia przy projektowaniu pokojów, co często sprawia, że stają się wyjątkowe. Jednak nie mając takich umiejętności jak designerzy, czasem trudno zdecydować się na konkretny typ mebla. Oto kilka propozycji łóżek, które pomogą ci zmienić zwykłą sypialnię w twój pałac w stylu glamour.

Kontynentalne łóżka w sypialni glamour

Jednym z częstszych wyborów w ostatnich latach jest łóżko kontynentalne, które sprawdzi się także w sypialni w stylu glamour. Jest to wielowarstwowy rodzaj łóżka tapicerowanego, połączonego z materacem i stelażem. Konstrukcja kontynentalnego łóżka do sypialni glamour pozwala na lepsze rozłożenie ciężaru ciała niż przy zwykłym stelażu, co daje meblowi dużą stabilność oraz pozwala na odpowiednie ułożenie pleców podczas snu. Więcej, na temat tego jak wybrać wygodne i zdrowe łóżko radzi Dekoratordomu, gdzie dowiesz się także, jak dobrać materac oraz oparcie.

Designerskie łóżko tapicerowane glamour

Przy aranżacji sypialni glamour zazwyczaj jako pierwsze na myśl przychodzi tapicerowane łóżko z zagłówkiem. Jego elegancja kojarzy się z przepychem rezydencji z Hollywood w latach 30’. Jeżeli chcesz, aby twoje łóżko było głównym punktem sypialni, to łóżko tapicerowane w stylu glamour będzie świetnym wyborem. Będzie się świetnie komponować z elementami wystroju, takimi jak złote lustro czy ekstrawagancki stolik.

Designerskie łóżko w stylu nowoczesnym

Wśród designerskich koncepcji znajdzie się również opcja dla odważnych. Nowoczesne łóżka do sypialni glamour to jak najbardziej odpowiednie połączenie. W architekturze wnętrz pojawił się nawet rodzaj stylu glamour – modern glamour – który charakteryzuje się takimi połączeniami. To świetny pomysł dla osób odnajdujących się w pomieszczeniach pełnych nowoczesności i luksusu. Styl ten odznacza się połączeniem bogactwa w formie wielkich żyrandoli, złota i srebra z nowymi rozwiązaniami i typowymi dla modernizmu jasnymi ścianami. Dlatego łóżko w stylu nowoczesnym powinno zgrać się stylistycznie lustrem w złotej ramie lub srebrnym żyrandolem.

Czy da się przerobić klasyczne łóżko na łóżko w stylu glamour?

Pewnie część osób, mimo ciekawych pomysłów na aranżację sypialni w stylu glamour, z jakiegoś powodu wolałoby nie kupować nowego łóżka. Ale czy jest sposób na przerobienie starego łóżka na łóżko glamour, skoro są to często tak ekstrawaganckie meble? Oczywiście, że tak! Wystarczy kilka dodatków, a twoja sypialnia całkowicie zmieni styl. Dla leniwych dobrym wyjściem będzie kupno poduszek i narzuty na łóżko w stylu glamour. Ale jeżeli jesteś w stanie poświęcić trochę więcej czasu na zmiany, to ciekawą opcją jest kupienie zagłówka. Można wybrać wersję w kształcie płotka, ale także dostępne są modele wiszące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here