Krzesło z butelek po Coca-Coli

0
2978

Czy dobry design może mieć coś wspólnego z marką Coca-Cola, a w dodatku z recyklingiem? Okazuje się, że może, bo istnieje model krzesła, które produkuje się z przynajmniej 111 przetworzonych plastikowych butelek!

Navy Chair marki EMECO to krzesło zaprojektowane w 1940 roku na potrzeby armii amerykańskiej, które od czasów II wojny światowej stało się ikoną amerykańskiego designu. Krzesło ma bardzo prostą, wręcz ascetyczną formę. Połączenie minimalizmu  i wojskowej wytrzymałości spodoba się z pewnością niejednemu miłośnikowi retro stylu, szczególnie, że technologia produkcji Navy Chair pozostała niezmienna od lat 40-tych. Krzesło jest produkowane z aluminium – poszczególne elementy są ze sobą spawane i poddawane termicznej obróbce. Wytrzymałość Navy Chair szacuje się na 150 lat, co czyni go wręcz niezniszczalnym. Ale to nie wszystko!

Marka EMECO postawiła również na recykling i ekologię. Do współpracy nad swoim niezwykłym krzesłem NAVY 111 zaprosiła producenta kultowego napoju – Coca-Colę. Inspiracją do powstania tego modelu, było legendarne Navy Chair zaprojektowane dla amerykańskiej marynarki. Każdego roku do produkcji Navy 111 wykorzystuje się ponad 3 miliony plastikowych, przetworzonych butelek, a do powstania jednego krzesła potrzeba ich co najmniej 111. Oryginalne krzesła Navy 111 mają pieczęć Coca-Coli oraz logo EMECO pod siedziskiem, potwierdzające autentyczność ich wykonania. Krzesła dostępne są w wersji matowej, w sześciu kolorach do wyboru – czerwonym, metalicznych szarym, białym, czarnym, pomarańczowym i zielonym.

Produkt można obejrzeć w naszym SHOWROOMIE. Jest on również dostępny w sklepie DADO Design

Materiały prasowe: DADO Design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here