Lampki świąteczne LED zasilane wodą i solą

0
7352

Tegoroczną nowością na rynku ozdób świątecznych są lampki choinkowe LED zasilane solą. Można je instalować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Dystrybutorem tego typu lampek jest ULTRA-ELEKTRO.

Zasada działania lampek

Lampki choinkowe nie wymagają dostępu do prądu elektrycznego czy też baterii. Źródłem wytworzonego niskiego napięcia o mocy 3 V pozostaje proces elektrolizy chemicznej. Taki poziom napięcia wystarcza, aby lampki świeciły. Sam proces następuje w wyniku zetknięcia się wkładu magnezowego z roztworem soli kuchennej. Efektem zaistniałej reakcji chemicznej jest powstanie wodorotlenku magnezu.
Cały zestaw składa się z kilku elementów. Podstawą jest niewielki zbiornik na wodę o wysokości 196 mm, przykryty daszkiem ze sterownikiem. Ponadto, magnezowy wkład, woreczki do odmierzania soli, przewód o długości 20 m z żarówkami LED w ilości 200 sztuk oraz 2 m przewodu bez światełek.

domek_zestaw

Zalety lampek choinkowych LED zasilanych solą

1. Wygoda
Nie jest potrzebne gniazdko elektryczne, przedłużacze i baterie, aby światełka świeciły. Lampki można użytkować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, a jedyny wymóg to określony zakres temperatur -15ºC ~ +55ºC. Światełka można stosować praktycznie przez cały rok.

2. Bezpieczeństwo
Niskie napięcie nie stwarza zagrożenia porażenia prądem. Światełka można pozostawić włączone na noc, ponieważ lampki choinkowe zasilane solą nie nagrzewają się i tym samym nie ma ryzyka powstania pożaru.

3. Oszczędność
Koszt eksploatacji lampek ogranicza się do taniego, ok. 10 zł, wkładu magnezowego, który należy zmieniać raz na miesiąc. Z kolei wodny roztwór soli wystarcza na tydzień użytkowania. Miesiąc stałego świecenia kosztuje kilka złotych.

4. Ekologiczność
Przede wszystkim, nie zużywa się prądu elektrycznego. Dodatkową zaletą jest ekologiczny wkład magnezowy.

5. Estetyka
Światełka mogą świecić ciepłą albo zimną barwą białą, a także są dostępne wielokolorowe w kolorze żółtym, zielonym, czerwonym lub niebieskim. Pojemnik na wodę jest niewielki, widoku nie psują też przedłużacze i splątane kable.

Lampki choinkowe LED zasilane roztworem soli kosztują 140 zł, ale bezpieczeństwo i wygoda użytkowania sprawia, że są warte tej ceny. Są dostępne na Allegro oraz w sklepie internetowym marki ULTRA-ELEKTRO.

iluminacja_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here