Lodówka podblatowa – najlepsza do małego mieszkania

0
11786

W małym mieszkaniu często nie ma miejsca na sporą lodówkę. Gdy wobec tego zastanawiasz się, jaki model wybrać, pomyśl przede wszystkim o lodówkach podblatowych. Są kompaktowe, pobierają mało energii i dodatkowo pozwalają nie tylko na chłodzenie, ale i mrożenie. Jak wybrać najlepszy model?

W sprzedaży można znaleźć rozmaite lodówki podblatowe. Zwykle wysokość tego rodzaju urządzenia to 80-82 centymetrów, aby mogło ono zmieścić się pod blat. Szerokość lodówek pod blat to z kolei zwykle około 45-50 centymetrów. Pojemność chłodziarki w lodówce podblatowej to zwykle około 90 litrów, natomiast zamrażarki lub komory niskich temperatur około 10-12 litrów.

Urządzenia te można zakupić zarówno jako wolnostojące, które po prostu wsuwa się pod blat, jak i również dostępne sa jako AGD do zabudowy – wtedy na lodówce montuje się front i cokół i nie wyróżnia się ona na tle reszty mebli.

Przy doborze lodówki podblatowej trzeba zasadniczo kierować się tymi samymi parametrami, co w przypadku lodówek pełnowymiarowych. Jeżeli interesuje cię dobra lodówka z zamrażarką, wtedy wprawdzie nie możesz oczekiwać zbyt dużej przestrzeni wewnątrz, ale odpowiednie rozplanowanie półek i zabudowy drzwiczek pozwoli na pomieszczenie w niej wszystkiego, co potrzebne. Najlepiej, aby lodówka miała w środku regulowane półki oraz szufladę na warzywa – wtedy przechowywanie będzie łatwiejsze, tackę na jajka, a także półki na drzwiczkach do łatwego ustawienia napojów.

Również należy wziąć pod uwagę parametry dotyczące zużycia energii – chociaż małe lodówki podblatowe pobierają mniej prądu, to jednak warto zdecydować się na model energooszczędny, ponieważ to właśnie ten sprzęt AGD, który działa non-stop, jest jednym z najbardziej „prądożernych” w domu. Najlepiej zakupić urządzenie o klasie energetycznej A+ lub wyższej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Plusem będzie niski poziom hałasu urządzenia, funkcja automatycznego rozmrażania i odszraniania czy wykończenie antybakteryjnymi elementami. Warto też zwrócić uwagę na montaż drzwiczek, aby pasowały do aranżacji kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here