Magnetyzująca Polska

0
2781

Polacy ciągle narzekają, piją dużo alkoholu, nie chcą pracować, a  bezrobocie daje im się we znaki. Poza tym są nietolerancyjni i zamknięci na świat… STOP! Czasy się zmieniły i my razem z nimi. Warto podkreślać nasze zalety i z dumą (nie mylić z pychą) mówić o naszej ojczyźnie. Właśnie z zamiarem zmiany negatywnego wizerunku Polski na świecie wyszła marka Poland is Crazy, która za pomocą prostych pamiątek – magnesów, chce pokazać inne oblicze naszego kraju.

Z produktami marki zetknęłam się wcześniej, podczas wizyty w Galerii Dizajn we Wrocławiu, o której pisałam już tutaj. Zaintrygowana ruszyłam na dalsze poszukiwania, zadałam sobie kilka pytań i poszukałam na nie odpowiedzi. Oto, co znalazłam.

Skąd pomysł? 

Autorzy projektu wyjaśniają, że Poland is Crazy „łączy w sobie różne typy energii i pewnego rodzaju przeciwieństwa – socjalistyczną mentalność z twardym kapitalizmem, miękką słowiańskość z katolicką zaściankowością, leserstwo i ignorancję z romantyczną walką o wolność.” Ponadto marka opisywana jest jako brand otwarty na świat i pełen fantazji ludzi szanujących tradycję, gotowych podejmować nowe wyzwania i, co ważne, łączących w sobie mentalność Europy zachodniej i wschodniej. To wszystko składa się w pozytywną energię i emocje, które po prostu trzeba pokazać światu. Pokazać, że Polska jest naprawdę crazy!

A w jaki sposób czyni to marka Poland is Crazy? Zamiarem projektantów było w pierwszej kolejności stworzenie gadżetów, które będą niedrogą i niezapomnianą pamiątką dla obcokrajowców odwiedzających nasz kraj. Produktów, które poprzez swój design pokażą nowoczesną, odważną i pełną barw Polskę jako miejsce, do którego chętnie wraca się ponownie. Jak się jednak okazało Poland is Crazy zyskuje coraz większą popularność nie tylko za granicą, ale i wśród naszych rodaków. Czyżby to kolejny powód do dumy i potwierdzenie tezy, że Polak potrafi?

Poland is Crazy

Poland is Crazy

Poland is Crazy

Poland is Crazy

Poland is Crazy

Poland is Crazy

Źródło: poland-is-crazy.comfacebook.com/polandiscrazy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here