Meble jak malowane

0
4886

Stare meble często lądują na śmietniku. Ale jak powszechnie wiadomo, ze starego zawsze można zrobić coś nowego – grunt to znaleźć właściwe nam hobby. Pasję tworzenia nieustannie realizuje Dorota Kraweć, która meble upiększa za pomocą pędzla i farb. W ten sposób powstają Meble jak Malowane

Dorota Kraweć skończyła architekturę krajobrazu, a obecnie zawodowo projektuję ogrody, mimo że od dziecka chciała być stolarzem albo projektantką mody. Rysunek jest więc jej codzienną pracą, ale przede wszystkim wielką przyjemnością. Aktualnie wychowuje dzieci, co pozwala jej na wiele rzeczy spojrzeć z innej perspektywy. Uważa, że świat maluchów jest na tyle kolorowy i pełen ładnych rzeczy, że nie ma w nim rzeczy niemożliwych, co w dużym stopniu inspiruje artystkę, np. w zakresie… domalowywania oczu meblom.

Dorota mówi o sobie, że jest jednostką proekologiczną – świat lumpeksów i komisów meblowych to jej świat. Atmosfera tych ostatnich jednak czasami ją przygnębia, szczególnie ciemność, kurz i aura tajemnicy wokół mebli, za którymi zazwyczaj stoi nieznana historia.  Z tego wszystkiego w świecie Doroty wyklarował się pomysł nadawania meblom drugiego życia. Na Designsekcji możecie zobaczyć dwa stoliki jej autorstwa, a zainteresowanych rozwojem tej pasji zapraszamy na profil Meble jak Malowane na Facebooku.

Zobacz również: Klipsy do butów

Fot. Dorota Kraweć

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here