Meblowe menu

0
6022

Lubimy jedzenie. Jedni wolą przygotowywać posiłki, inni je spożywać. Wielu ludzi nie potrafi oprzeć się uroczym kuchennym gadżetom, np. talerzykowi w kształcie herbatnika czy filiżance, która wygląda jak truskawka. Oprócz tego często dekorujemy swoje mieszkania obrazami z namalowanymi misami pełnymi owoców czy nowoczesnymi plakatami w stylu pop-art, jak chociażby słynna puszka z zupą pomidorową Andy Warhol’a. Ale współcześni designerzy nie poprzestają na takich delikatnych ozdobach. Tworzą całe kolekcje mebli w kształcie jedzenia! Oto najpopularniejsze z nich.

Na przystawkę w menu meblowym The Todd von Bastiaans i Bryan McCarthy proponują podłogowe poduszki w kształcie nalesników. Jeśli jednak nie przepadacie za słodkościami, to może rybki? A dokładniej – krzesło bujane wykonane z aluminiowych sardynek autorstwa Tristana Cochrane?

Smakosze sushi również będą usatysfakcjonowani. Mimi Tin w swojej kolekcji dyplomowej zaprojektowała zestaw 6 puf, znajdujących się na drewnianej podstawie, takiej, na jakiej podaje się sushi.

Do ulubionego menu wielu z nas wkłada także dania typu fast-food. Klasyk tego gatunku – hamburger – posłużył za inspirację Kayli Kromer, która stworzyła łóżko w jego kształcie. Ma ono nawet swoją stronę na Facebooku!

Na obiad Brookish7 proponuje pizzę – włoskie danie, które już dawno zrobiło furorę na całym świecie. Ciekawe, czy śpiwór w kształcie kawałka tego przysmaku również zyska tylu zwolenników?

Po tak obfitych potrawach czas na deser! W menu króluje wielofunkcyjne czekoladowe łóżko Iris Koser, posiadające ukryte schowki na drobiazgi oraz aluminiowe „opakowanie” służące za stolik. Co więcej, po złożeniu pełni też funkcję sofy. Druga słodka propozycja to czekoladowa muffinka – pufa projektu Matteo Bianchiego.

W kwestii napojów bezkonkurencyjny pozostaje koktajl wiśniowy w postaci fotela, zaprojektowany przez Zutto. Takie meblowe menu w niejednym z nas z pewnością wywoła natychmiastowy głód i… chęć zamówienia designerskiego dania, na wynos – do domu!

Źródła: unicahome.comtristancochrane.comhamburgerbed.comwanelo.comiriskoser-design.dematteobianchi.co.ukclickforart.comflavorwire.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here