Na co zwracać szczególną uwagę wybierając koc z rękawami?

0
217

Koc z rękawami to ciągle stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku. Łączy w sobie z powodzeniem cechy klasycznego szlafroku oraz koca, którym chętnie okrywamy się w chłodniejsze wieczory. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym czy go nie kupić. Pierwszy zakup rodzi jednak kilka pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy kryteriów wyboru.

Wielkość i przeznaczenie

Koce z rękawami można podzielić na kilka grup. Podczas gdy jedne są długie i szerokie, a tym samym można się nimi otulić w całości, inne bardziej przypominają swoim wyglądem szlafroki. Nietrudno się więc domyślić, że zadowolenie z dokonanego zakupu w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jak mamy w planie je wykorzystywać.

Jeśli kochamy ciepło koca, a rękawy sprawiają, że nie wyobrażamy sobie chodzenia zimą po domu w innym ubraniu, dobrym pomysłem będzie zwrócenie szczególnej uwagi na jego długość. Koc z rękawami nie musi być krótki, nie powinien jednak również plątać się pod nogami ograniczając swobodę ruchu. Jeśli jednak myślimy o takim rozwiązaniu przede wszystkim jako o alternatywie dla klasycznego koca, jego długość nie ma już tak dużego znaczenia i nie musimy przejmować się tym, że możemy owinąć nim całe ciało, wraz ze stopami.

Kolor i sposób dbania o koc

Koce z rękawami są dziś dostępne w sprzedaży w coraz większym wyborze, jednym z ważniejszych kryteriów przesądzających o zadowoleniu z zakupu okazuje się być więc ich kolor. Tu kluczowe znaczenie mają nasze upodobania stylistyczne. Warto też pamiętać, że koc będzie często leżał na łóżku lub fotelu, dobrym pomysłem może być więc dopasowanie go do kolorystyki salonu lub sypialni.

Innym ważnym kryterium jest to, które wiąże się z zasadami, w oparciu o które koc posiadający rękawy jest utrzymywany w czystości. Nietrudno się domyślić, że nie wszyscy producenci proponują tak samo przyjazne rozwiązania. Jeszcze przed zakupem dobrze jest więc upewnić się, czy koc można prać w pralce automatycznej oraz suszyć w suszarce. Tu duże znaczenie ma to, z jakiego jest on wykonany materiału. Nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że w sprzedaży nie brakuje i takich, które można wyprać jedynie w profesjonalnej pralni. Nie jest to argument przemawiający przeciwko zakupowi. Dobrze jest mieć jednak taką wiedzę wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here