Na jakie czynniki należy zwracać uwagę, wybierając kredyt?

0
1005

Wybierając kredyt, w większości przypadków zależy nam na tym, aby był on jak najtańszy. Wybranie najlepszej oferty nie jest jednak łatwe, biorąc pod uwagę, że każdy bank oferuje przynajmniej kilka, o niekiedy bardzo podobnych parametrach. Nie warto jednak brać pierwszego lepszego kredytu, który wpadnie nam w oko, ponieważ możemy w ten sposób sporo przepłacić. W takim razie na jakie czynniki należy zwracać uwagę, wybierając kredyt, a także jak znaleźć najlepszą ofertę?

Od czego zależy całkowity koszt kredytu?

Na całkowity koszt kredytu wpływają przede wszystkim takie czynniki, jak:

  • oprocentowanie
  • prowizja
  • ubezpieczenie kredytu
  • okres spłaty
  • opłaty dodatkowe.

Wiele osób zwraca uwagę tylko na oprocentowanie i ewentualnie prowizję, a zapomina o różnego rodzaju kosztach dodatkowych (na przykład opłacie przygotowawczej). Warto mieć je na uwadze, ponieważ mogą one być niemałe. Wskaźnikiem, który pomaga ocenić opłacalność kredytu, jest RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Przy jej wyliczaniu bierze się pod uwagę nie tylko samo oprocentowanie, ale też wszystkie inne koszty, co pozwala określić, czy rzeczywiście dana oferta jest atrakcyjna, czy tylko się taka wydawała.

Więcej przydatnych informacji i nowinek związanych z polskim rynkiem kredytowym znaleźć można na eksperckim blogu http://kredytowenewsy.pl/.

Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt?

Jak wspomniano na początku, ofert kredytów jest bardzo dużo i może być ciężko się w nich odnaleźć. Pomocne mogą być różnego rodzaju porównywarki i rankingi, których w Internecie jest wiele, ale z drugiej strony nie należą one do najwiarygodniejszych źródeł. Dlatego też najlepszym wyjściem, które zapewni, że weźmiemy kredyt na najatrakcyjniejszych możliwych warunkach, będzie zwrócenie się do specjalisty.

Dla doświadczonych pośredników kredytowych polski rynek usług finansowy nie ma żadnych tajemnic. Możemy być pewni, że dokładnie przeanalizują oni naszą sytuację finansową, a następnie, na podstawie wyciągniętych wniosków, znajdą rozwiązanie, które będzie najlepsze w naszym konkretnym przypadku. Należy bowiem pamiętać, że oferta, która dla jednej osoby będzie odpowiednia, dla drugiej może być już mało korzystna.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://kredytowenewsy.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here