Niech żyje bal(on)!

0
3370

Wiele kobiet, będąc małymi dziewczynkami, z pewnością marzyło o lekkiej jak piórko, bajkowej sukni. Jednak mimo dostępności tak delikatnych materiałów jak tiule i szyfony, idealnej lekkości nie udawało się osiągnąć. Tymczasem duet projektantów Rie Hosokai i Takashi Kawada, tworzących pod szyldem Daisy Balloon, skonstruował prawdziwe balonowe sukieki.

Dotychczas te balonowe projekty były kilkukrotnie wystawiane i za każdym razem autorzy przypisywali im konkretne filozofie. Przykładowo wystawa The moment in a springs prezentowana była jako pojedyncze momenty, które spotykają się i razem tworzą pewien cykl. Według autorów proces kreowania nowych wizji dzieje się tu i teraz, na naszych oczach, stąd kolekcja sukni z balonów to dla nich swoista metafora przemijania i piękna.

the moment in a springs dress

Kolejna wystawa to Exuviation, która jest metaforą życia z wyraźnym odniesieniem do reinkarnacji. Dla Daisy Balloon życie oznacza przede wszytskim krótką chwilę, w której zmagamy się z wieloma trudnościami. Jednak mimo to warto je cenić, bowiem kiedy po śmierci dusza człowieka wyrusza na poszukiwania nowego miejsca dla siebie, po wszystkich człowieczych dokonaniach pozostaje ślad, którego nie da się zatrzeć.

Daisy Balloon Exuviation

Jedna z najnowszych kolekcji – Piece of Peace – to opowieść o tym, że ogromne różnice między ludźmi, w których podświadomie doszukujemy się negatywnych emocji, są równocześnie bramą do naszej samoświadomości. Często zdarza się tak, że próbujemy określić siebie poprzez wzgląd na innych, a te trudne rozważania o człowieku i jego naturze Daisy Balloon podsumowują następującym wnioskiem – Wydaje się, że wiedza o wiążących ludzi więzach pojawia się nagle, tymczasem w rzeczywistości, jest ona od początku zapisana we wszechświecie.

Piece of Peace dress

 

Rich Magazine

Bear dress

Źródła: daisyballoon.comriehosokai.com, arredoeconvivio.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here