Pomysły na taśmy ledowe w domu

0
3064

Ledy to energooszczędny sposób na oświetlenie całego domu – te nowoczesne diody nie pobierają dużej ilości energii, wyróżniają się długą żywotnością, a ponadto również mają kompaktowe wymiary, co powoduje, że możliwości ich zastosowania są niemalże nieograniczone. Gdy zastanawiasz się nad zastosowaniem ledów, pomyśl o taśmach LED – do czego można je wykorzystać?

Przede wszystkim przed doborem odpowiednich taśm LED należy pamiętać o tym, że muszą być one dopasowane do miejsca montażu – należy zwrócić uwagę na ich kolorystykę, jasność, szczelność oraz zastosowanie profili zabezpieczających.

Taśmy ledowe w kuchni – najlepsze do oświetlenia blatów

Przygotowywanie pysznych potraw w kuchni wymaga dobrego oświetlenia blatów – do tego celu doskonale nadają się taśmy LED zamontowane pod szafkami wiszącymi. Dzięki nim można oświetlić blaty jasnym światłem, które często nie są wystarczająco doświetlone lampą sufitową, tworząc jednocześnie atrakcyjną aranżację w całym pomieszczeniu. Również taśmy ledowe mogą być wykorzystane do podświetlenia wnętrza szafek, szuflad i witryn.

Taśmy ledowe w łazience – wybierz te wodoodporne

Oprócz ogólnych źródeł światła w łazience warto jeszcze dodatkowo doświetlić jego lustra oraz okolicę wanny czy prysznica, czyli te, gdzie prowadzi się zabiegi pielęgnacyjne, makijaż, golenie. Taśma LED może być zamontowana w zabudowanym suficie, załamaniach ścian, dookoła lustra czy na krawędziach półek. Należy pamiętać o tym, aby wybrać wodoodporne taśmy, które nie będą narażone na negatywny wpływ wody. Innym pomysłem, który warto wziąć pod uwagę przy wykańczaniu łazienki, jest zamontowanie taśm LED w specjalnych profilach wbudowanych w podłogę czy ściany.

Taśmy ledowe w salonie i sypialni – stworzą nastrojowy klimat

Również w salonie i sypialni taśmy LED stosowane są przeważnie jako dodatek do głównego oświetlenia sufitowego, ale można również wybrać alternatywnie te najmocniejsze i zamontować je w podwieszanym suficie. Słabsze taśmy doskonale nadają się do tworzenia intymnej atmosfery we wnętrzach – można zamontować je przy podłodze, wokół mebli, w ścianach. Większość taśm ledowych montowana jest samoprzylepnie, dlatego też mogą być one umieszczone niemalże wszędzie.

Taśmy ledowe na schodach – poprawa bezpieczeństwa

Schody często są trudne w efektownym oświetleniu. Także w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem będą taśmy ledowe. Można zamontować je przy wzdłuż schodów lub też pod spodnią krawędzią stopni. Uzupełnienie instalacji czujnikiem ruchu spowoduje, że schody będą podświetlały się samoczynnie. To nie tylko pomysł na stylową aranżację, ale także większe bezpieczeństwo.

Taśmy LED są produkowane w wielu różnych wariantach, dlatego też można dobrać je indywidualnie do miejsca montażu wraz z dodatkowymi akcesoriami. Jeżeli szukasz sprawdzonych taśm w przystępnych cenach, znajdziesz je w sklepie internetowym LED Trends, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów ledowych. Sprawdź pełną ofertę już teraz pod adresem: http://ledtrends.pl/pl/c/Tasmy-LEDOWE/70.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here