Ścierka, miotła, mop czy odkurzacz – których sprzętów potrzebujesz do mycia podłogi?

0
1788

Sprzątanie, domowe porządki. Nie zawsze się z nimi schodzimy, często nas rozmija, brakuje czasu i ochoty. Wiele osób nie znosi wciąż sprzątać, w związku z czym nie robią tego wcale. Inni nie wiedzą, że można to robić lepiej i – jak się często okazuje – taniej niż przy zakupie nic niewnoszącego środka czy urządzenia. No właśnie, to jakie z nich powinniśmy używać, by mycie sprawiało radość i było banalnie proste?

Ścierka z miotłą, czyli sposób sprzed wieków

Wiele osób, co widać także w licznych szkołach, wybiera rozwiązanie najprostsze, ale ani przyjemne, ani tanie. Chodzi o wykorzystanie miotły i ścierki. Nie ma w tym nic atrakcyjnego, nie ma w tym nic łatwego. Nie dość, że obsługa tego rodzaju kombinacji jest dość ciężka, to jeszcze szybko się brudzi, a wyżymanie ścierki jest szalenie trudne. Oczywiście, w pewnym sensie lepiej sprzątać tak niż wcale, gdyż to właśnie regularne sprzątanie jest tu na wagę złota. Jednak nie ze ścierką i miotłą. To skrajnie nieprzyjemne.

Odkurzacz z nowych czasów

Zamiast wybrać mopa, np. Leifheit mop czy inny produkt z podobną jakością, czasami kusimy się na odkurzacz z funkcją mycia. Ale okazuje się, że zwykle nie jest to dobre rozwiązanie. Nie mówiąc już o tym, że czasochłonne, bo przygotowanie urządzenia do pracy trochę trwa i wymaga posiadania w domu baniaków z wodą destylowaną. Co więcej, wiele urządzeń pracuje bardzo wolno i wymaga długiego i skomplikowanego czyszczenia. Dlatego, choć dobry sprzęt może pomóc bardzo, raczej nie polecalibyśmy akurat odkurzacza.

Tradycyjny mop

Kiedy już okaże się, że odkurzacz nie jest funkcjonalny, a ścierka z miotłą skuteczne, pozostaje już tylko skorzystać z mopa. Leifheit mop czy inne tego typu produkty to dobrze wydane pieniądze, ale pamiętajmy, że złej jakości produkt może zniweczyć plany. Dlatego nie ma wątpliwości, że sprzątanie mopem jest skuteczne i robienie tego regularnie przynosi wymierne efekty, ale nie wolno robić tego brudnymi mopami, które bardziej wypominają wspomnianą szmatę. Skoro należy wyczyścić podłogę, to rzecz, którą się czyścić również powinna taka być.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here