Sprawdzone pomysły na pustą ścianę

0
3703

Jednym z najprostszych sposobów na dekorowanie wnętrz jest ozdobienie ścian. Puste ściany sprawiają, że pomieszczenia wydają się pozbawione charakteru. Dlatego warto nadać im chociaż odrobinę indywidualności. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na puste ściany. Oto niektóre z nich…

Fotografie na pierwszym planie
Do tworzenia kompozycji zdjęć można wykorzystać zarówno fotografie własne oraz innych domowników, jak i zdjęcia, które są wynikiem naszej fotograficznej pasji. Gotowe zdjęcia można znaleźć również w internecie i wydrukować je na papierze fotograficznym. W jaki sposób wyeksponujemy je na ścianie zależy jedynie od naszej inwencji i kreatywności. Można użyć gotowych ramek na zdjęcia, ale i pokusić się o samodzielne ich zrobienie. Ciekawie wyglądają zdjęcia powiększone do rozmiaru fototapety oraz fotograficzne kolaże. Modne w ostatnim czasie i bardzo efektowne stało się wieszanie fotografii na sznurkach za pomocą drewnianych klamerek do prania.

Fototapety… same zalety
Ten sposób dekorowania ściany ma całą masę zalet. Fototapety są niedrogie, łatwe w montażu, a zarazem niezwykle efektowne. Co więcej, odpowiednio dobrane mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. wybór wzorów jest naprawdę ogromny. Jedną z ciekawszych opcji są tapety stwarzające efekt trójwymiarowości albo fototapety oparte na złudzeniach optycznych.

Zamiast obrazów… plakaty
Plakaty to idealne rozwiązanie w przypadku wnętrz nowoczesnych oraz minimalistycznych. Rodzaj grafiki powinien oczywiście pasować do wnętrza. Plakaty, które sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego aranżację, to plakaty typograficzne. Przedstawiają one różnego rodzaju napisy, hasła, cytaty i sprawią, że wnętrze staje się bardziej interesujące. Możemy zamówić własny projekt plakatu, na którym umieścimy np. ulubiony cytat lub motto życiowe. Dzięki temu wnętrze nabierze bardziej osobistego charakteru.

Jak w szkole…tablica na ścianie
Mowa oczywiście nie o pomocy dydaktycznej obecnej w każdej szkole, ale o ścianie pomalowanej specjalną farbą tablicową. To rozwiązanie sprawdza się w kuchniach, gdzie taka ściana pełnić może rolę informacyjną. „Kredową ścianę” pokochają również najmłodsi, którzy będą mogli bez żadnych ograniczeń rysować po ścianie.

Półki, półeczki
Półki pełnią rolę użytkową, ale mogą również stanowić ciekawą ozdobę ścian. Nie muszą być wcale nudnym dodatkiem. Wystarczy odrobina kreatywności, aby ten zwykły mebel stał się nie tylko funkcjonalny, ale również piękny, oryginalny i przykuwający uwagę.

Foto: Sklep Kraina Fototapet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here