Szklane domy

0
5691

Motyw szklanych domów w Przedwiośniu Żeromskiego pokazuje, że idealizowanie czegoś w swojej wyobraźni bardzo często nie ma odniesienia do rzeczywistości. Ale to nie znaczy, że w szklanym domku nie można zamieszkać. 

Koncepcje mieszkaniowe włoskiej firmy Santambrogiomilano przeznaczone są do zabudowy w dowolnym miejscu na świecie i pozwalają na to, by ich lokator mógł całkowicie zanurzyć się w przyrodzie otaczającej budynek. Ściany konstrukcji są bowiem w całości wykonane ze szkła, więc w przypadku decydowania się na takie rozwiązanie, nie bez znaczenia jest to, co mamy za oknem (a raczej za szybą). Jednym zdaniem – im piękniej, tym weselej, bo ideą tych domów jest całkowite odizolowanie się od miejskiego zgiełku i bezkresna kontemplacja piękna przyrody okalającego domostwo.

Jednym z projektów firmy jest szklany dom zainstalowany nad powierzchnią wodną. Dzięki takiemu rozwiązaniu lokator może czuć się we własnym domu tak, jak podczas najpiękniejszej morskiej wyprawy. Ciekawe tylko, jak w takim mieszkaniu przebiega proces położenia się do łózka, gdy ktoś jest w stanie lekkiej nietrzeźwości? Helikopter i rejs statkiem jednocześnie? To chyba samobójstwo.

Zobacz również: Zamarznięta fala tsunami

Źródło: designboom.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here