W jakich miejscach i sytuacjach najbardziej sprawdzi się łóżko bez zagłówka?

0
1639

Istnieje wiele rodzajów łóżek – w zależności od materiału wykonania, wielkości, wysokości, przeznaczenia czy posiadania elementów dodatkowych. Jedną z takich części, która może, ale nie musi być w łóżku, jest zagłówek, inaczej wezgłowie. Gdzie sprawdzi się łóżko bez zagłówka i czy w ogóle jest to potrzebny element wyposażenia sypialni?

Jakie są rodzaje łóżek bez zagłówka?

Łóżka bez zagłówka występują w każdej wersji rozmiarowej – zarówno dla dzieci już od 60 x 150 cm, jak i pojedyncze dla dorosłych (80/90 x 200 cm), małżeńskie (140 x 200 cm) czy ponadwymiarowe (powyżej 200 x 220 cm). Wersja jest zależna od indywidualnych potrzeb klienta. Niektóre z łóżek dostępne są wyłącznie na specjalne zamówienie.

Rama oraz stelaż łóżka bez zagłówka mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Może to być drewno (np. sosnowe, bukowe, klonowe czy dębowe), konstrukcja metalowa (np. stal, aluminium) prosta lub bogato zdobiona. Niektóre rodzaje łóżek dla dzieci są wykonane z plastiku jest to jednak mniej trwały i słabo odporny na uszkodzenia materiał w porównaniu z drewnem czy metalem.

Istnieją także różne wysokości łóżek bez zagłówka – od praktycznie leżących na podłodze bez przestrzeni dolnej po nawet 30 – 40 cm miejsca pod łóżkiem. Przestrzeń ta może pozostać pusta lub być przeznaczona do umieszczenia wysuwanej szuflady czy pudełek, przechowywania zapasowego materaca czy dowolnie wybranego sposobu wykorzystania. Niektóre firmy produkują łóżka bez zagłówków wykonane z trwałych tworzyw sztucznych imitujących drewno, marmur czy kamień.

Gdzie sprawdzi się łóżko bez nagłówka i dla kogo jest polecane?

Łóżka bez zagłówka są szczególnie polecane jako wyposażenie wnętrz dla osób, które cenią minimalizm i nie przepadają za wieloma dodatkami. Można je ustawić w dowolnej przestrzeni – zarówno w dużym, jak i niewielkim pomieszczeniu dopasują się idealnie. Ponadto pozwalają na częste zmiany położenia w zależności od fantazji czy potrzeb. Pasują zarówno usytuowane w rogu pokoju, na środku ściany czy przylegając jednym bokiem do niej. W przypadku łóżek z zagłówkiem kierunek należy dostosować do tego elementu.

Łóżko bez zagłówka sprawdzi się również jako mebel umieszczony przy oknie, nawet jeśli umieszczony jest poniżej kaloryfer. Wezgłowie nie zasłonie dzięki temu tego elementu a ciepło będzie miało możliwość cyrkulacji po pokoju. Za łóżkiem bez zagłówka można umieścić na ścianie listwę z paneli, dekoracji w postaci naklejek, obrazów, malunków, fototapety, kotary z tkaniny, dywanu, maty korkowej, materaca i wielu innych nadających charakteru pomieszczeniu. Można także pozostawić ścianę nieozdobioną. Zagłówek zwykle uniemożliwia umieszczenie za łóżkiem jakichkolwiek elementów z wymienionego rodzaju lub determinuje wybór ich rodzaju.

Brak zagłówka w łóżku umożliwia również proste ustawienie wielu mebli w pokoju hotelowym czy na stancji z przeznaczeniem dla kilku osób. To idealne rozwiązanie w motelach, hostelach czy internatach dla dzieci i młodzieży. Jest to także dość bezpieczna propozycja zabezpieczająca przed przypadkowym uderzeniem się w głowę podczas snu.

Sprawdź również na: https://lozka.net.pl/product-pol-1210-Lozko-bez-zaglowka-swierkowe-KACPER.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here