Złoto na ścianie

0
4006

Złoto triumfalnie wraca do łask projektantów i architektów.  Barwa ta nie ogranicza się tylko do klasyki, ale efektownie flirtuje z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Pokazuje swoje nowe oblicza w odcieniach miedzi czy różu. Trend ten doskonale ilustrują wzory tapet renomowanych marek, w tym Giardini, Omexco czy Jim Thompson.

Złoto jak każda „gwiazda” budzi kontrowersje. Jedni ten kolor uwielbiają, inni uważają, że jest nazbyt ekstrawagancki i wyrazisty. Jest również szerokie grono osób, które najzwyczajniej w świecie boją się postawić na złote wykończenie ścian, mebli czy dekoracji. Zupełnie niepotrzebnie. To od wieków ukochany kolor artystów, który ma olbrzymi potencjał dekoracyjny. Wbrew dosyć powszechnej opinii, złote elementy we wnętrzu nie muszą być pretensjonalne i odczytywane jako manifest bogactwa. Wszystko zależy od ich wzornictwa i ogólnej koncepcji wizualnej domu lub mieszkania. Gustownie dobrane, złote akcenty sprawiają, że aranżacja jest nietuzinkowa. Złoto bardzo dobrze koresponduje z większością odcieni z palety barw. Ultranowoczesne bryły mebli w różnych odcieniach złota dobitnie pokazują, że kolor ten nie jest zarezerwowany dla wnętrz urządzonych sztuką dawną. Z powodzeniem odnajdzie się w minimalistycznych przestrzeniach.

Wyłącznym dystrybutorem tapet Jim Thompson, Giardini i Omexco w Polsce jest sieć z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 20 salonami firmowymi w 18 największych miastach. W jej sklepach znajdziemy kilka tysięcy wzorów tapet, pochodzących od  kilkunastu najbardziej znanych światowych marek.

Zobacz również: Fototapety z motylami

Materiały prasowe: Dekorian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here