10 fajnych akcesoriów do wina

2
8502

Dla tych, którzy lubią wino nie bez znaczenia jest w czym je piją. Niektóre „winne” gadżety rzeczywiście ułatwiają życie wszystkim winiarzom, inne jednak powstają zupełnie dla zabawy, dając wyraz jedynie temu, że osoba posiadająca taki przedmiot ma bzika na punkcie tego alkoholowego napoju. Designsekcja zrobiła mały przegląd akcesoriów dostępnych na światowych rynkach, wśród których znalazły się te użyteczne i te, które na pewno rozbawią lub zadziwią naszych gości.

Deska do serów i wina? Niezły pomysł od Soup Studio. Sprawdzi się zarówno w domu, podczas serwowania swojej partnerce ulubionego napoju w towarzystwie francuskich serów pleśniowych (jedną ręką można trzymać deskę, drugą kwiaty), jak i w każdej restauracji, która stawia na „winną” estetykę. 

Kieliszek i długopis w jednym. O, to już gratka dla degustatorów. Najpierw degustujesz, później dajesz autografy, oczywiście z pustym kieliszkiem, bo napełnienie go podczas pisania grozi utratą ulubionej koszuli. Fakt faktem, niewątpliwie elegancki przedmiot.

Carafe N°8, czyli designerska karafka. Nalewasz czerwone wino i obserwujesz jak wypełnia „odnogi”, następnie stawiasz na środku stołu i zbierasz owacje od znajomych, którzy właśnie przyszli do ciebie na obiad, za niecodzienny styl w aranżacji miejsca do jedzenie. Naczynie szczególnie powinno spodobać się kardiologom.

Kieliszek do wina Glass Tank pomysłu Kouichi Okamoto sprzed 3 lat. Naczynie składa się z dwóch połączonych pojemników, w których ciśnienie wody i powietrza działa tak, że szkło nigdy nie jest puste. Cena? Około 400 dolarów. Aż grzech umieszczać w zmywarce.

Niektórzy projektanci myślą, że tworząc kufel, który ma w sobie zarys kieliszka wina, zaspokoją jednocześnie gusta i winiarzy, i piwoszy. Nic bardziej mylnego. Dla winiarza rozwiązanie to będzie mało eleganckie. Piwosz chyba też nie da się skusić na kubek, który podważa jego miłość do piwa. I to jeszcze za 20 dolarów.

Jeden kieliszek do wszystkich drinków. Takie 4 w 1. Dzięki wymiennej nóżce i podstawie kieliszek może służyć do picia wina, koniaku, wody lub szampana. A mówią, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do…

Musisz szybko przetransportować wino rowerem? Oto skórzane „trzymadełko” znalezione na stronie Oops Mark. Tym sposobem butelka wina na pewno się nie rozbije. Szkoda tylko, że producent przewidział miejsce na jedną sztukę.

Stojaków na butelki wśród akcesoriów do wina jest multum. Są te eleganckie, są metalowe, designerskie lub po prostu śmieszne. Autorowi tego produkt z Knob Creek Metal Arts chyba na myśli są nie tylko te uciechy które płyną z degustacji dobrego wina.

Jeśli wino, stojąc na stole, nie ma wystarczająco chłodnej temperatury, z pomocą przyjdzie korek do wina Corkcicle. Ten schładzający przedmiot w kształcie długiego sopla lodu, należy najpierw porządnie zmrozić w zamrażarce, a następnie może służyć już jako chłodzący „zatykacz” do wina. Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kubłów z lodem, jednka to nie korki lecz oryginalne korkociągi stanowią to, co prawdziwy winiarz posiadać powinien. No bo kto lepiej otworzy twoje wino, jak nie sam Bill Clinton?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here