Słodkie przekąski fit

0
2786

Jak wygrać walkę ze słodką pokusą? Jak wymieniać słodycze, gdy nie chcemy całkowicie rezygnować ze słodyczy, ale znamy się też na żywieniu? Jak uchronić się przed fatalną pokusą czekolady? Sprawdź fenomen fit przekąsek!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cos-slodkiego-na-szybko-czyli-fit-przekaski/

Najbardziej znany grzech

Dla wielu z nas czekolada jest silną pokusą i nawet jeśli zdamy sobie sprawę z jej ciepła, to ulegniemy jej. Jak zapobiec osłabieniu efektu diety przez czekoladę? Wszystko, co musisz zrobić, to zmniejszyć objętość porcji czekolady, zastępując czekoladę owocami.

Na przykład możesz pokroić różne rodzaje owoców (truskawki, banany, ananasy, melony) na małe kawałki, a następnie zanurzyć je w rozpuszczonej ciemnej czekoladzie. W ten sposób można nie tylko cieszyć się smakiem czekolady, ale także zapewnić sobie składniki odżywcze zawarte w owocach. Gorzka czekolada z owocową słodyczą ma łagodny smak.

Coś słodkiego

Jeśli chcesz zjeść coś słodkiego, możesz zmieszać naturalny jogurt z miodem i owocami. Miód ma mniej kalorii niż cukier i może skutecznie zaspokoić głód „słodkich pokarmów”.

Jeśli desperacko szukasz lodów, unikaj przechowywania lodówki z lodami w pudełku. Zawierają wiele konserwantów, barwników i innych dodatków. Drugą wadą lodów w plastikowych pojemnikach jest ich rozmiar.

Jeśli wiesz, że w lodówce są pyszne lody, pudełko, które można używać przez kilka tygodni, na pewno za kilka dni będzie puste. Lepszym rozwiązaniem jest pójście do lodziarni. Będziesz miał większy wybór. Jedzenie lodów w prywatnej lodziarni jest przyjemniejsze niż wypicie szklanki lodów przed telewizorem w pośpiechu.

Owoce mają słodki smak, ale kalorie nie są tak dobre jak cukierki. To wszystko dlatego, że fruktoza – cukier obecny w owocach jest dużo słodszy niż sacharoza. Ponadto owoc dostarcza nam również składników odżywczych, których nie ma na etykiecie ciastka.

Przeczytaj też: http://www.blizejedukacji.pl/nitkowanie-brwi-o-co-w-tym-chodzi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here