Prawdopodobnie każdy przyzna, że wakacje 2020 trudno porównać nie tylko z tymi sprzed roku, ale i z wieloma z poprzednich lat. W obliczu pandemii inaczej wygląda planowanie wyjazdów. Zdecydowanie mniej osób decyduje się na tak popularne jeszcze do niedawna wyjazdy zagraniczne. Jednak pozostanie w kraju nie musi oznaczać nudy czy też braku plażowania. Bałtyk może jest zimniejszy, ale dzięki temu kąpiele w nim to samo zdrowie – hartowanie ciała gotowe. A niektóre plaże nadbałtyckie śmiało mogą konkurować z tymi zagranicznymi. Zobaczmy więc, dokąd udać się nawet we wrześniu, aby wypocząć i nabrać sił. Wakacje nad polskim morzem to nowość w ofercie ITAKI – biura podróży nr 1 w Polsce.

5. Krynica Morska

Krynica Morska
To miejsce na niezapomniane wakacje. Krynica Morska słynie z wyjątkowo długiego odcinka plaż, a część z nich jest idealną propozycją dla osób spragnionych ciszy i braku tłumów. Co ważne, naprawdę łatwo dotrzeć do tych najbardziej oddalonych piaszczystych rajów, a to dzięki ponad 15-kilometrowej trasie rowerowej, prowadzącej wzdłuż wybrzeża. Warto podkreślić, że strzeżone kąpielisko ma niemal 500 m szerokości, a wygodne zejścia na plażę przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami. Każdego zachwyci też drobny piasek o cudownie złocistym odcieniu, dzięki czemu plażowanie w Krynicy Morskiej to duża przyjemność.

4. Chałupy

Chyba każdy kojarzy hit Zbigniewa Wodeckiego, który rozsławił tę niewielką wioskę rybacką na całą Polskę, a jednocześnie nieco zmartwił naturystów. Obecnie częściej na plaży w Chałupach można spotkać rodzinę z dziećmi niż zwolennika opalania w stroju Adama. Jednak plaża na pewno uroku przez te lata nie straciła. A jeżeli komuś nie wystarczy leżenie na piasku, to może również skorzystać z oferty szkółek i wypożyczalni sprzętu wodnego. Nic dziwnego, ponieważ Zatoka Pucka okazuje się doskonałym miejscem do uprawiania kitesurfingu czy windsurfingu.

bursztyny

3. Dębki

To właśnie tutaj przenieśli się naturyści nieco zmęczeni popularnością Chałup. Jednak nie tylko dla nich Dębki okazują się wymarzonym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Po drugiej stronie zjawiskowego ujścia Piaśnicy znajduje się urokliwa plaża z bardzo drobnym, jasnym piaskiem. Jej szerokość na ponad 100 m sprawia, że można spokojnie znaleźć kawałek miejsca na spokojny wypoczynek i wsłuchanie się w szum morza.

2. Świnoujście

Świnoujście

Na wakacje 2020 warto też pojechać do Świnoujścia, tym bardziej że atrakcji tam nie brakuje. Nawet jesienią można rozkoszować się spacerami wzdłuż wybrzeża, przejażdżką rowerem czy też skorzystać z propozycji rejsu statkiem bądź promem prosto do Skandynawii. Zresztą we wrześniu często jest naprawdę ciepło. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze złapać trochę promieni słonecznych. Bałtyk też kusi, ponieważ jest jeszcze w miarę wygrzany, a w Świnoujściu i tak jego temperatura okazuje się wyższa niż w innych rejonach.

1. Łeba

Łeba

Numer 1 na tej liście należy do Łeby, która wielu osobom kojarzy się z bardziej egzotycznymi miejscami. Nie ma w tym przesady, gdyż plaża w tym miejscu jest naprawdę przepiękna, a piasek wyjątkowo drobny i niemal biały. Na tym nie kończą się zachwyty nad Łebą, ponieważ warto ruszyć też na ruchome wydmy, które kojarzą się z widokami pustynnymi. i stanowią ewenement na naszym kontynencie. Łeba może zatem być swoistą namiastką wyjazdu zagranicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here