Ceny leczenia uzależnień

0
1447

W dobie dzisiejszego biegu za karierą i pieniędzmi zdarza się, że codzienność zaczyna przytłaczać, problemy sprawiają, że człowiek czuje się beznadziejnie, szczególnie pod względem psychicznym. W takim przypadku często zdarza się, że sięga się po alkohol. Często staje się to uzależnieniem i chorobą. Jednak istnieją sposoby na to, by z wygrać z chorobą i uzależnieniem.

Odwyk alkoholowy

Ceny leczenia uzależnień od alkoholu zależą od metody, dzięki której chcemy pokonać chorobę i uzależnienie od alkoholu.

Jednym ze sposobów walki z uzależnieniem i chorobą jest odwyk alkoholowy. Odwyk alkoholowy polega na zahamowaniu degradacji organizmu przez alkohol poprzez całkowite jego wykluczenie z życia. Odbywa się to dzięki metodom medycznym oraz psychologicznym. Odwyk alkoholowy rozpoczyna się od detoksykacji organizmu, a zatem od całkowitego wykluczenia alkoholu oraz oczyszczenia organizmu. W przypadku głębokiego alkoholizmu proces detoksykacji powinien odbywać się pod okiem specjalistów. Gdy proces detoksykacji zostanie zakończony należy przejść do psychoterapii, a więc rozmowie o problemie, odkryciu powodów, przez które spożywanie alkoholu stało się uzależnieniem i chorobą.

Ile kosztuje odwyk alkoholowy?

Prywatne placówki często ustalają cennik leczenia alkoholizmu. Ceny leczenia uzależnień w prywatnych placówkach wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy za turnus.

Często dwutygodniowy kurs motywacyjny w trybie stacjonarnym to koszt poniżej 5 tysięcy złotych, natomiast wraz z długością pobytu na odwyku wzrasta cena.

Istnieje również możliwość odwyku alkoholowego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, zarówno dla osób ubezpieczonych, jak i nieubezpieczonych.

Istnieją pewne zalecenia i zasady, które według psychologów i psychoterapeutów są ważne. Jednym z nich jest odległość ośrodka od domu – powinna być ona jak największa. Uzasadnia się to tym, by odseparować się maksymalnie od życia rodzinnego i skupić się na terapii i własnym zdrowiu. Kolejnym zaleceniem jest otoczenie ośrodka, w którym odbywany będzie odwyk – według specjalistów ogromny wpływ na samopoczucie osoby uzależnionej i chorej ma otoczenie się naturą oraz widokami wokół ośrodka.

Warto jednak zainwestować w odwyk, pomimo wysokiej ceny leczenia uzależnień, ponieważ lepsze ośrodki mają większą możliwość zajęcia myśli osoby chorej.

Należy pamiętać o tym, że do terapii odwykowej nie należy zmuszać osoby uzależnionej, to ona sama powinna zrozumieć to, że jest chora i uzależniona, a następnie podjąć decyzję o leczeniu.

Więcej: https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here