Ile jest w stanie zarobić strażnik graniczny?

0
2753

Praca straży granicznej powiązana jest z niebezpieczeństwem oraz wieloma niedogodnościami. Ma jednak ona swoje pozytywne strony. Przede wszystkim i jest to spory prestiż oraz spełnianie się podczas służby na rzecz bezpieczeństwa kraju oraz obywateli. Profesja ta cieszy się uznaniem oraz szacunkiem wśród społeczeństwa. Dodatkowo zapewnia ona stabilność pod względem zawodowym jak i finansowym. Jako strażnik graniczny nie jesteśmy poddawani stałemu wyścigowi szczurów, a z służby będziemy usunięci jedynie w przypadku konfliktu z prawem. Do służby jako straż graniczna kandydaci dobierani są bardzo szczegółowo. Chociaż chętnych jest wielu, nie każdemu udaje się dostać pracę na takim stanowisku. Istotne jest również kryterium, ponieważ ważną rolę odgrywa w nim wiek. Pracować jako strażnik graniczny możemy wówczas gdy mamy maksymalnie 35 lat. Jak wygląda to jednak w kwestii finansowej? Jak wyglądają zarobki pracownika straży granicznej? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-straznik-graniczny-perspektywy-zawodowe-w-pracy-jako-straznik-graniczny-zarobki-w-strazy-granicznej/

Średnie zarobki strażnika granicznego

Zarobki w straży granicznej uzależnione są od doświadczenia oraz stopnia zawodowego. Takie zdobywamy przez wiele lat pracy oraz awanse zawodowe. Przeciętnie jako osoba na takim stanowisku w naszym kraju jesteśmy w stanie zarobić około 5820 zł brutto. Dostępne są również dodatki wynikające z płacy.

Zarobki na poszczególnych stanowiskach

Na początku, czyli jako kursant straży granicznej jesteśmy w stanie zarobić oczywiście niewiele. Wedle informacji podawanych przez straż graniczną na takim stanowisku do 26 roku życia możemy zarobić 2750 zł netto, w późniejszym czasie kwota ta zmniejsza się do 2550 zł netto. Wynika to ze zwolnienia młodych osób z płacenia podatku dochodowego. Kiedy zostaniesz przyjęty do służby możesz pracować na stanowisku kontrolera lub młodszego asystenta. Wówczas Twoje zarobki wzrastają do 3960 zł netto. Funkcjonariusz w służbie na stałe jest w stanie zarobić 4230 zł netto lub 3890 zł netto. Wynika to ze względu na wyżej wymienioną okoliczność, czyli zwolnienie osób przed 26 rokiem życia z podatków.

Zobacz też: http://trenujmadrze.pl/wyglada-praca-straznika-granicznego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here