5 ciekawych metamorfoz stolika Lack

0
10943

Jednym z najczęściej i najchętniej kupowanych mebli z IKEA jest stosunkowo niepozorny, ale wyjątkowo praktyczny stolik Lack. Poza użytecznością wyróżnia się także niską ceną. W każdym razie, można stwierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem ten produkt znajduje się w wielu domach. Co zrobić, kiedy nam się trochę znudzi albo lekko zniszczy? Na pewno nie trzeba go wyrzucać na śmietnik, ale warto dać mu nowe oblicze.

Różne metamorfozy stolika Lack

Ten mały i lekki mebel sprawdza się jako stolik kawowy, miejsce na kwiaty doniczkowe, lecz również chętnie wykorzystują go najmłodsi do zabawy. W sumie zastosowań może mieć naprawdę wiele, zwłaszcza po liftingu. Nie potrzeba dużego nakładu pracy czy też sporych nakładów finansowych, aby stolik Lack zaczął prezentować się zupełnie inaczej, a nawet został wykorzystany do innych zadań. Poniżej 5 oryginalnych propozycji.

1. Zastosowanie naklejki na meble

To bardzo ciekawy pomysł i praktycznie dla każdego, nawet osób, które nie mają żadnych zdolności manualnych. W tym przypadku nie musimy też szukać specjalnych narzędzi. Co ważne, w ofercie rynkowej pojawiły się gotowe szablony naklejek ściśle przeznaczone do mebli IKEA, w tym do stolika Lack. Naklejki są samoprzylepne, a wydruk na folii zostaje pokryty laminatem ochronnym charakteryzującym się wysoką odpornością na kontakt z wodą czy też uszkodzenia mechaniczne, jak zadrapania i zarysowania. Naklejki są idealnie docięte pod stosowny wymiar stolika, więc dosłownie w kilka minut można wyczarować nową odsłonę stolika. Wybór dostępnych grafik na pewno zadowoli, a zawsze istnieje opcja zamówienia innego wzoru. Na zdjęciu propozycja od Sklepu Foteks.pl – naklejka Abstrakcyjne fale

Naklejka Abstrakcyjne fale (35659919) od Foteks

2. Nowy blat z desek drewnianych

Najczęściej to właśnie blat traci szybko swój urok i wymaga renowacji, a bardzo interesujący efekt wizualny osiąga się poprzez zrobienie nowego blatu z drewnianych deseczek. W tym celu można wykorzystać nawet drewno paletowe, które należy jedynie przyciąć do określonych wymiarów i zeszlifować. Następnie przytwierdzić je do blatu stolika, a miejsca, gdzie są widoczne wkręty pokryć masą stolarską. Końcowym etapem będzie malowanie i lakierowanie. Tutaj możliwości jest kilka, ponieważ nadaje się lakierobejca, olej do drewna, lakier, a nawet farba akrylowa. Wszystko zależy od tego, jak ma prezentować się odmieniony stolik Lack, czy ma być w formie rustykalnej, w stylu skandynawskim czy też orientalnym. Kwestia gustu.

Drewniany blat

3. Miękki puf

To wyjątkowo oryginalna propozycja, aby zamiast twardego blatu było miękkie siedzenie. Stolik Lack jako puf? Jak najbardziej. Wystarczy gąbka tapicerska, tkanina obiciowa, odpowiedni klej, zszywacz tapicerski oraz trochę wolnego czasu. Nikt nawet nie pomyśli, że tak piękne pufy powstały ze stolika z IKEA.

Miękki puf

4. Farby i stolik jak nowy

Niekiedy aranżacja wnętrza wymaga zastosowania określonych kolorów, aby całość wyglądała spójnie. Metamorfozy stolika Lack nie muszą przecież dotyczyć jedynie lekko zniszczonego mebla. Nawet nowy stolik będzie wyglądał niebanalnie, kiedy pomalujemy go na inny kolor albo zastosujemy jakiś szablon w celu uzyskania wymarzonego wzoru.

Nowy kolor

5. Różne kombinacje

Tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jakże odmiennie zaprezentuje się ten stolik z lekko podciętymi nogami i dodanymi dekorami albo dwa stoliki połączone w jeden. Jeżeli na środku blatu wytniemy dziurę i umieścimy w niej doniczkę, to mamy fantastyczny pomysł na niekonwencjonalny kwietnik.

Dwa stoliki połączone razem

Na pewno warto pokombinować, aby dać drugie życie starym meblom bądź stworzyć coś oryginalnego, co zachwyci zarówno domowników, jak i gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here