Mało światła w przedsionku? Wybierz drzwi z naświetlem

0
6485

Twój dom nie ma żadnego okna w przedsionku? To dość często spotykane. W takiej sytuacji nie musimy jednak wcale witać gości w ciemnościach lub przy świetle żarówki. Warto pomyśleć o zakupieniu drzwi z naświetlem, które wpuszczą do pomieszczenia naturalne światło słońca.

W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę drzwi gotowych i produkowanych na indywidualne zamówienie. Możemy dopasować je do stylu budynku, do swojego gustu, założeń projektowych. Do wyboru mamy drzwi zabudowane całkowicie, ale możemy też wybrać te z przeszkleniami. Dodatkowo możemy zdecydować się na naświetle – co to jest i kiedy warto je wybrać?

Naświetle – co to jest?

Drzwi z naświetlem są dostępne w sprzedaży już od wielu lat. Naświetle to specjalne przeszklenie, które znajduje się nad drzwiami lub po boku skrzydła drzwiowego. Może także całkowicie otaczać drzwi. Nie powinniśmy jednak mylić naświetla z przeszkleniem w skrzydle drzwiowym.

Naświetla możemy dopasować zarówno do drzwi w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Do wyboru mamy modele o kształcie prostokątnym oraz zaokrąglonym. Oczywiście, przy wyborze naświetla musimy zawsze brać pod uwagę możliwości konstrukcyjne – nie w każdym domu możemy zamontować drzwi z naświetlem lub musimy wybrać mniejsze elementy.

Kiedy warto wybrać drzwi z naświetlem?

Jeżeli chcemy zdecydować się na doświetlenie przedsionka w domu, w którym nie ma okien, drzwi wyposażone w naświetle to strzał w dziesiątkę. Tego rodzaju przeszklenia pozwolą na wpuszczenie naturalnego światła do wnętrza.

Nie jest to jednak wyłączna zaleta tego rodzaju zabudowy. Naświetle może nam też pomóc wtedy, gdy chcemy zobaczyć, kto stoi przed drzwiami lub przed furtką. Pełni ono także rolę dekoracyjną i sprawia, że drzwi i cały dom wygląda bardziej elegancko i stylowo.

Warto też wskazać, że drzwi z naświetlem często stosowane są w domach pasywnych. Montowane są wtedy na południowej ścianie budynku i pozwalają na wpuszczenie do niego dużej ilości światłą wraz z ciepłem, które wykorzystywane jest do ogrzewania przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here