Dekoracje z tapet – wykorzystaj rolki, które zostały po remoncie

0
8668

Ściany wytapetowane, a Tobie pozostała jedna lub kilka rolek tapety? A może masz tylko parę kawałków? W jednym i w drugim przypadku nie warto tapety wyrzucać. Wystarczy odrobina wolnego czasu i z resztek powstaną efektowne dekoracje wnętrza. Sprawdź najlepsze pomysły.

Kolorowe drobiazgi

Niewielkie pozostałości tapet mogą efektownie ozdobić książki i zeszyty albo zostać wykorzystane do wykonania zakładek. Jeśli tapetowaliśmy pokój dziecka, z pewnością ucieszy się ono, że ulubieni bohaterowie lub motywy będą mu towarzyszyć nie tylko w domu, lecz także w szkole. Kolorowy pasek tapety doskonale ożywi kubek na pisaki lub ołówki. Jeśli pozostały fragment jest większy, można, w analogiczny sposób, owinąć nim kosz biurkowy. Takie dekoracje doskonale prezentują się także w pokoju, gdzie została przyklejona tapeta – budują harmonijną całość, w której poszczególne elementy doskonale do siebie pasują.

Tapety na meblach

Jeżeli dysponujesz rolką tapety, możesz wytapetować dowolny mebel. Nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz? Zacznij od niewielkiego sprzętu, a, kiedy zdobędziesz więcej wprawy, podniesiesz sobie poprzeczkę. Dobry pomysł na początek to wytapetowanie szuflad komody lub blatu stolika. Mebel będzie wyglądał jak nowy.

Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie mebla. Jego powierzchnię trzeba dokładnie oczyścić, w miarę potrzeby odtłuścić i przeciągnąć po niej papierem ściernym. Żeby uniknąć pomyłek, warto najpierw wyciąć szablon z twardej tektury. Następnie przenosimy go na tapetę i wycinamy, pozostawiając przy każdej z krawędzi po kilka dodatkowych centymetrów. Tapetę przyklejamy do mebla, a ewentualne nierówności eliminujemy za pomocą rolki dociskowej. Naddatek tapety odcinamy ostrym nożykiem tuż przy krawędzi mebla.

Dekoracje typu patchwork

We wnętrzach urządzonych w modnym stylu folk doskonale sprawdzają się wielobarwne zdobienia, wykorzystujące różnorodność deseni. Taki patchwork można stworzyć na jednej ze ścian lub ozdobić kilkoma wariantami tapet drzwiczki mebla czy półki regału. Co zrobić, jeśli posiadamy tylko jeden rodzaj tapety? Dobry pomysł to zakup kilku niedrogich lub promocyjnych rolek, które znajdziemy w asortymencie wielu sklepów z tapetami. Konsultanci sklepu internetowego tapetuj.pl zwracają uwagę, że duża ilość klientów pyta o możliwość zakupu tapet pod kątem zdobienia mebli. Nabywcy chcą wiedzieć, który rodzaj produktów sprawdzi się najlepiej. Sprzedawcy polecają zwłaszcza tapety winylowe na flizelinie. Są giętkie, mocne i wykazują podwyższoną odporność na negatywne czynniki zewnętrzne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here