Dekoracyjne malowanie ścian, czyli efektowny sposób na odświeżenie budynku i wnętrza

0
3174

Dekoracyjne malowanie może być nie tylko świetnym sposobem, aby uatrakcyjnić ścianę na przykład kamienicy w mieście, ale też sposobem na wprowadzenie do domu niebanalnej ozdoby. Z ozdobnej dekoracji skrzętnie korzystają firmy, chcące podkreślić swój prestiż i dbałość o wizerunek, a także osoby prywatne, które pragną mieć po prostu oryginalne wnętrze.

Standardowe malowanie ścian jest niezwykle proste – wystarczy wziąć odpowiednią farbę i wykonać ruchy pędzlem lub wałkiem. Kreatywne malowanie dekoracyjne ścian wymaga już więcej zachodu. Osoba powinna posiadać odpowiednie umiejętności i warsztat techniczny, ponieważ tylko wtedy efekt będzie naprawdę spektakularny.

Gdzie stosuje się ozdobne malowanie ścian?

Jeśli chodzi o osoby prywatne, najczęściej dekorowane jest pojedyncza ściana w salonie lub w pokoju dziecięcym. Tutaj zdarza się też zdobiony sufit na przykład z motywem gwiazdozbioru i nieba dla większego relaksu dziecka. Nie brakuje również ciekawych ornamentów w sypialni, ale z reguły osoby zatrudniające artystę chcą, aby dzieło było widoczne dla wszystkich domowników i stało się centralnym punktem mieszkania.

W przypadku firm malowanie dekoracyjne na dobre rozgościło się w biurach, zwłaszcza w punktach przyjmowania klientów i petentów na przykład przy recepcji czy windach. Malunki wprowadzają specyficzny klimat do pomieszczenia. Przykuwają uwagę i pozwalają skupić się na czymś innym niż na sprawie, z jaką się przyszło. Ale to nie wszystko! Malarstwo ozdobne jest wykorzystywane również w celach marketingowych. Z pomocą murali reklamowych można wygenerować większe zasięgi i zainteresowanie niż standardowy billboard umieszczony przy biurowcu.

Malarstwo dekoracyjne jest obecne w przestrzeni miejskiej. Gigantyczne murale coraz częściej pojawiają się na murach i ścianach kamienic. Są sposobem nie tylko na odświeżenie starego budownictwa, ale też doskonałym elementem wpisywania się w krajobraz i odzwierciedlenia lokalnych inspiracji. Przykładem jest Kraków i jego piękny mural Żydowskiego Muzeum Galicja przy ulicy Dajwór:

Dodajmy, że do grona wielbicieli dekoracyjnego ozdobnego ścian dołączają również deweloperzy i inwestorzy, którzy chcą uatrakcyjnić swoje inwestycje mieszkaniowe i w ten sposób nadać im prestiżu.

Jak widać, dekoracyjne malowanie ma znaczenie artystyczne, ozdobne, biznesowe, wizerunkowe i marketingowe, ale także estetyczne i społeczne.

Jak pomalować i ozdobić ścianę?

W sklepach i marketach można spotkać wiele rozwiązań, które pomogą ozdobić ścianę. Do wyboru masz zarówno dekoracyjne farby do ścian, akcesoria, jak i szablony lub specjalne naklejki. Łącząc to wszystko, możesz uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na dekoracyjne malowanie ścian, ponieważ relatywnie tanim kosztem można uzyskać piękną i ozdobę, pod warunkiem, że została wykonana z odpowiednią dbałością o szczegóły – jeśli więc nie masz cierpliwości i umiejętności, lepiej sprawę powierz profesjonalistom.

Sytuacja ułatwia się w przypadku firmy mającej środki na tę formę ekspresji. Wystarczy zatrudnić firmę zajmującą się wykonywaniem murali i ozdobnego malowania ścian. Taką, która ma w zespole wykwalifikowanych malarzy i grafficiarzy (dla odważnej i świeżej kreacji) z wieloletnim doświadczeniem. Zyska się wówczas gwarancję, że ozdobę wykona osoba mająca doświadczenie, a przede wszystkim wiedzę. Jakich materiałów użyć, jaką technikę zastosować i jak przygotować sam projekt, by spełniał swoje zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here