Galeria DOM KONCEPCJI

0
3993

Galeria Dom Koncepcji to nowe miejsce na warszawskiej mapie sztuki współczesnej. Swoją działalność inauguruje wystawą zatytułowaną „5!”, która łączy malarstwo, grafikę i rzeźbę pięciu niezwykłych współczesnych twórców.

Pomysłodawcą galerii Dom Koncepcji jest pasjonat sztuki Marek Ajnenkiel, który postanowił stworzyć autorskie, kameralne miejsce spotkań z najbardziej wyjątkowymi jego zdaniem twórcami, reprezentującymi różne formy wyrazu artystycznego. Galeria rozpoczęła swoją działalność z początkiem lutego wystawą o intrygującej nazwie „5!”. Tytułowa „Piątka (z wykrzyknikiem)” nawiązuje do grona artystów, którzy swoimi pracami uświetnili otwarcie galerii. Założycielowi Domu Koncepcji udało się zaprosić do udziału w premierowej wystawie pięciu uznanych artystów, w tym prof. Błażeja Ostoję Lniskiego – dziekana Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, dr. Michała Staszczaka wykładowcę ASP we Wrocławiu, Misię Konopkę, Agnieszkę Butkowską, oraz Rafała Rudko.

Premierowa ekspozycja „5!” jest wielowymiarowa pod względem artystycznym. Przenikają się w niej bardzo zróżnicowane pomysły i spojrzenia na sztukę. „Pomiędzy pracami poszczególnych twórców pozornie trudno znaleźć wspólny mianownik, ale wizyta w galerii pokazuje, że tworzą one przemyślaną, dobrze wyreżyserowaną opowieść o procesie tworzenia oraz o wnętrzu poszczególnych artystów, pięknie i dowolności wyboru formy ukazywania siebie poprzez sztukę” – podkreśla Marek Ajnenkiel, właściciel Domu Koncepcji.

Zobacz również: Banksy w wersji LEGO

Czego możemy spodziewać się po premierowej wystawie w Domu Koncepcji, galerii ukrytej na podwórzu ul. Oleandrów 6 w Warszawie? „Intrygującej i pobudzającej wyobraźnię sztuki, która mimo że prezentuje odmienne style, formy i metody, to doskonale uzupełnia się, zabierając widza w pełną wolności twórczej opowieść o pięknie, wyobraźni i wolności. Nie opuszcza jej także poczucie humoru.” – zauważa Marek Ajnenkiel

Nie sposób przejść obojętnie wobec obrazów olejnych Rafała Rudko, który na wystawie swoim znakiem rozpoznawczym uczynił buldoga angielskiego – bohatera planowanej już na maj tego roku wystawy pod tytułem: Zootechnologia. Autor jest również jednym z prekursorów niezwykłych rzeźb – zaprezentowanych także na wystawie, tworzonych z filamentu przy pomocy 3d Pen-a.  Miłośnikom gry kolorów, światła i przestrzeni niewątpliwie przypadną do gustu minimalistyczne i doskonale współgrające barwą, horyzontalne obrazy Agnieszki Butkowskiej.  Niezapomnianych wrażeń wizualnych, estetycznych i duchowych dostarczają – zaprezentowane po raz pierwszy w Warszawie – poetyckie, surrealistyczne  rzeźby i płaskorzeźby w metalu /brąz patynowany, aluminium, żeliwo/ autorstwa dr Michała Staszczaka. Niezwykłą dbałością o detal i dekoracyjnością ujmują doskonałe serigrafie wykonane przez prof. Błażeja Ostoję Lniskiego. Z kolei malarka Misia Konopka prezentuje na wystawie dwa barwne cykle prac: „Mandale” i „Zaproszenie na drinka”, które cechuje niezwykle pozytywny i energetyczny przekaz, ukazujący wolność i lekkość.

Zobacz również: Sztuka na piasku

Wystawa „5!” w galerii Dom Koncepcji jest bezpłatnie dostępna dla zwiedzających do 6 marca. Następnie wybrane dzieła wystawione zostaną na sprzedaż. Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00, natomiast w soboty i niedziele od godziny 15.00 do 20.00. Więcej informacji na temat artystów oraz prezentowanych podczas wystawy prac znaleźć można na stronie internetowej www.domkoncepcji.pl. Na stronie można pobrać bezpłatny katalog wystawy w formie e-booka.

Zobacz również: Sztuka użytkowa w Polsce

Źródło: Materiały prasowe

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here