Gigantyczna szminka – VIDEO

0
2278

Ile szminek zużywasz w ciągu miesiąca, roku, 10 lat? Co robisz z pustymi opakowaniami? Czy wiesz, że nie nadają się one do recyklingu? I tu nasuwa się jeszcze jedno pytanie – jak więc je wykorzystać? Zapewne jest na to kilka sposobów, ale jednym z najatrakcyjniejszych okazuje się pomysł Agne Kisonaite, która stworzyła gigantyczną kompozycję, zbudowaną z ponad 5 tys. pomadek. The Giant Lipstick waży około 200 kg, a mierzy 2,5 m.

Jak się okazuje, na świecie co sekundę sprzedają się 4 szminki. Wynika z tego fakt, że zapotrzebowanie na ten produkt nie jest małe, ale zarówno proces produkcji, jak i sprzedaż niosą ze sobą negatywne skutki dla środowiska. Opakowania po szminkach nie nadają się do  przetworzenia. Zbiera się ogromna i wciąż rosnąca góra śmieci, która zalega i niszczy przyrodę.  Agne Kisonaite wyszła naprzeciw zagrożeniom ekologicznym i stworzyła uniwersalne dzieło, które w prostym przekazie wyraża poważną przestrogę dla konsumentów. Artystka przedstawiła w wizualnej formie  dużą ilość odpadów, którą mogą tworzyć malutkie przedmioty. Głównym przesłaniem dzieła jest jednak zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, alby zminimalizować produkcję odpadów, których nie można poddać recyklingowi.  Czy każdy przedmiot, który nosisz w torebce jest ci koniecznie potrzebny?

Prace techniczne nad stworzeniem gigantycznej szminki rozpoczęły się od narysowania projektu i zbudowania platformy. Zbieraniem zużytych opakowań zajęła się jedna z firm kosmetycznych.  Agne Kisonaite poświęciła sporo godzin na wstępne sortowanie szminek: układała je pod względem kolorów i kształtów. Najważniejszym etapem prac było konstruowanie rzeźby. Finalnie niezwykłe dzieło zostało zaprezentowane 8 marca, ze szczególną dedykacją dla kobiet.

Zobacz również: Seksowne fartuszki kuchenne od COOKIE

Źródło: designboom.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here