Inteligentny widelec

2
3724


Nieustannie przechodzisz na nowe diety, a i tak nie potrafisz odmówić sobie ulubionych potraw w ilości znacznie przekraczającej rzeczywiste potrzeby organizmu? HAPILabs ma coś dla ciebie! Widelec, który da ci znak, kiedy należy skończyć posiłek. A to tylko jedna z kilku jego funkcji.

Zaprojektowany przez francuskiego inżyniera Jacquesa Lepine’a inteligentny widelec HAPIfork wysyła delikatne wibracje i daje znaki świetlne w postaci lampek sygnalizacyjnych, gdy jesz za szybko. Dzięki temu gadżet pozwala dobrać optymalne tempo spożywania posiłku tak, żeby trawienie było jak najbardziej wydajne. Jego rączka jest elektronicznie połączona z końcówką, a skoro widelec styka się tylko z dłońmi i ustami, potrafi dokładnie przeliczyć ile porcji już zdążyliśmy zjeść. W ten sposób HAPIfork monitoruje cztery zmienne naszych posiłków: ich rozpoczęcie i zakończenie, ilość porcji spożywanych w ciągu minuty, czas trwania konsumowania jednej porcji i całkowity czas trwania naszej uczty.

Ponadto wszystkie te dane wysyłane są do specjalnego, spersonalizowanego konta kiedy podłączymy HAPIfork do komputera przez kabel USB albo do smartfona przez Bluetooth. To sprawia, że możemy monitorować swoje nawyki żywieniowe nie tylko w domu, ale także w podróży czy stołując się w restauracjach.

A co wspólnego ma ten widelec z dietą? Uczucie sytości odczuwamy dopiero 20 minut po spożytym posiłku, jeśli więc jemy szybko, to więcej jedzenia trafia do żołądka. Natomiast jeżeli będziemy jeść śniadanie, obiad czy kolację wolniej, to wcześniej do naszego mózgu dotrze informacja, że jesteśmy syci, co oznacza mniejszą ilość pochłoniętych kalorii.

Co zawiera zestaw HAPIfork?

HAPIfork jest częścią kompletu składającego się z dostępnego w pięciu kolorach widelca (niebieski, zielony, czarny, biały, różowy), tablicy online z danymi o spożywanych przez siebie posiłkach, aplikacji pozwalającej śledzić swoje statystyki i wzbogacać swoje wpisy o zdjęcia i komentarze, program trenera żywienia online oraz gry mające motywować do zdrowego żywienia siebie i swojej rodziny. Cena całego zestawu wynosi 99 dolarów. W kwietniu 2013 roku będzie dostępny w USA i Francji, a w 2014 roku zostanie rozdystrybuowany na inne kraje.

Kolejny zabawny gadżet czy rewolucja w żywieniu? Póki co HAPIfork nie zyskał sobie wielu zwolenników, ale wszystko jeszcze może się zmienić kiedy zostanie wprowadzony na rynek.

HAPIfork

Źródła: HAPIlabs.com, canadianreviewer.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here