Kurtka parka – czemu jeszcze nie masz jej w swojej szafie?

0
3343

Parka, parka… Zdaje się, że przy zimniejszych miesiącach jesteśmy iście atakowani tym słowem. Jednak czy wiemy, czym tak naprawdę wyróżnia się taka kurtka? Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, to dajemy wam gwarancje, że wszystko stanie się jasne i klarowne. Gotowe drogie panie? Zaczynamy!

Historia parki

Bardzo ciężko określić kto uszył po raz pierwszy taką kurtkę i kto nadał jej tak zapadającą w pamięć nazwę. Jedna z zasłyszanych historii mówi o tym, że byli to Eskimosi, szukający sposobu na utrzymanie temperatury swojego ciała na optymalnym poziomie. Samo słowo parka ma też bardzo ciekawe znaczenia w na przykład języku fińskim, gdzie oznacza… biedę! My jednak jesteśmy pewni, że współcześnie nie ma ona z nią nic wspólnego, gdyż jest to po prostu długa kurtka z dużymi kieszeniami, która całkowicie zawojowała nie tylko wybiegi największych domów mody, ale także kobiece szafy!

Miłośnicy z wojska

To, co wiemy o parce na pewno to fakt, że została najskuteczniej wypromowana przez… amerykańskich żołnierzy! To właśnie oni, w czasach drugiej wojny światowej często byli przyodziewani właśnie w ten fason kurtki, w kolorach czysto wojskowych, czyli oliwka lub biel. Narodowi bohaterzy USA cenili sobie praktyczne walory takie jak ochrona nie tyle, ile w deszczu, ale także podczas mrożących kość mrozów! Z czasem parki zaczęły się pojawiać w szafach wielu ludzi, zainteresowanych i zainspirowanych wojskową modą.

Sprawdź damskie kurtki Tommyego Hilfigera w sklepie https://www.markoweubrania.com/kategoria/kurtki-plaszcze-d-tommy-hilfiger

Zalety klasycznej parki

Jakie są jednak zalety takich kurtek? Przede wszystkim, możemy być pewne, że nie zmarzniemy nawet podczas najgorszych mrozów. Jest to spowodowane tym, że większość z nich podszyta jest ciepłym kożuchem sprawiającego, że minusowe temperatury nie są tak męczące. Sam krój kurtki sprawia też, że jest ona niesamowicie wygodna i jak wytrzymała – przecież musieli ją nosić żołnierze, czyż nie? Dodatkowo duże kieszenie pozwolą nam na zostawienie torebki czy plecaka w domu, gdyż bez problemu znajdziemy w niech miejsce na telefon, klucze czy nawet portfel! Czemu więc nie zdecydować się na ten fason?

Podsumowanie

Parka to jedna z najbardziej uniwersalnych kurtek, jakie obecnie są dostępne w sklepach. Nieważne, jakie są nasze preferencje czy wiek – warto zaopatrzyć naszą szafę w ten model. Gwarantujemy wam, że nie pożałujecie tej decyzji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here