Schody kręcone: warto się nimi zainteresować?

0
5048

Dom z przynajmniej dwoma kondygnacjami to marzenie wielu z nas. Oczywiście rozumiemy, że nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na ogromną przestrzeń spełniającą wszystkie nasze oczekiwania. Wraz z mniejszą ilością metrów kwadratowych pojawi się znacznie więcej problemów, niż mogłoby się wydawać! Jedną z naszych broni w tej nierównej walce z ograniczonym miejscem są schody spiralne! Dlaczego? Pozwólcie, że wam to wytłumaczymy!

Jak dopasować schody?

Przede wszystkim, na samym początku warto zrozumieć jakie czynniki uwzględnia się przy dopasowywaniu schodów do danego domu lub mieszkania. Pod uwagę bierze się, chociażby to, jak wygląda struktura osób, które będą z nich korzystały, jednak nierzadko najważniejszą kwestią jest to, jak duże jest dane pomieszczenie. Gdy jest ono małe, najlepszym wyborem będzie zaimplementowanie schodów kręconych, budowanych na polu koła lub kwadratu, przez co ilość miejsca zajętych przez nie będzie naprawdę mała! Czy jest to jednak rozwiązanie bezbłędne?

Nowoczesność i finezja

Rozpoczynając od zalet takiego projektu, musicie się z nami zgodzić – są one diabelsko efektowne! Pozwalają one także na sporo finezji w ich wykończeniu. W projektach największych producentów da się łatwo dostrzec to, jak łatwo i często łączą oni pozornie różne od siebie materiały takie jak drewno i stal. Dzięki temu w prosty sposób otrzymujemy wnętrze, które jest nie tylko nowoczesne, ale także nie przytłacza domowników swoją konstrukcją. Co więcej, wcale nie są one gorsze pod względem jakości od schodów jednobiegowych i wcale nie musimy się obawiać, że ulegną one zawaleniu!

Nie tak kolorowo…

Musimy jednak wspomnieć jeszcze o tym, co w schodach kręconych jest nie taka atrakcyjne i wynika to stricte z ich budowy. Przede wszystkim są one bardzo niewygodne, kiedy musimy przetransportować na przykład kanapę na inne piętro. Duże obiekty na tak ciasnych zakrętach to równie duży problem! Drugim problemem będzie to, że są one niezbyt bezpieczne dla dzieci. Jeżeli w naszym domu mieszkają także najmłodsi, będziemy musieli szczególnie ich pilnować, aby nie zrobiły sobie krzywdy. To wszystko trzeba przemyśleć!

Podsumowanie

Schody kręcone potrafią całkowicie odmienić wygląd naszego domu lub mieszkania. Zanim jednak zapadnie klamka, warto zastanowić się nad tym, czy naprawdę będą one odpowiednim wyborem dla naszego wnętrza. To ważne, gdyż zły wybór możemy przypłacić nie tyle, co brakiem komfortu, ale również poważnymi wypadkami! Partnerem artykułu jest Fontanot – włoski producent nowoczesnych schodów do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here