Mała łazienka – jak wybrać wyposażenie?

0
2703

Urządzenie niewielkiej łazienki bywa prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza gdy pomieszczenie nie ma bardzo regularnych kształtów. Wbrew pozorom można zmieścić w niej bez problemu niezbędne wyposażenie bez rezygnowania ze swobody ruchów i funkcjonalności. Podstawą jest w tym przypadku przemyślany projekt. Sprawdź, jakie elementy wyposażenia świetnie sprawdzą się w małej łazience.

Umywalki do niewielkich pomieszczeń

Poszukiwania idealnej umywalki należy zacząć od określenia maksymalnych wymiarów produktu. W ten sposób można nieco zawęzić listę modeli dostępnych na stronie https://elazienki.pl/k/umywalki/. Przeważnie do mniejszych pomieszczeń najlepiej pasują umywalki o szerokości do 60 cm, choć można dostać modele o szerokości nawet 35 cm. Najlepiej zwrócić uwagę na umywalki ścienne, nablatowe, meblowe lub blatowe.

Wanna czy prysznic?

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie prysznic. W przypadku małej łazienki warto zdecydować się na wersję narożnikową, która zajmuje najmniej miejsca. Ponadto wzrok lepiej zwrócić w kierunku kabin z drzwiami przesuwnymi, które nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania drzwiczek. Ewentualnie można pomyśleć o drzwiach otwieranych do środka, jednak przy małej kabinie może to być niezbyt funkcjonalna opcja.

W małych pomieszczeniach nie trzeba wcale rezygnować z wanny, jeśli domownicy nie wyobrażają sobie życia bez kąpieli. Zamiast prysznica można po prostu wstawić niewielki model narożnikowy – szeroki wybór takich produktów czeka na stronie https://elazienki.pl/k/wanny/. Dostępne są również wanny prostokątne w wersji mini, z wygodnym siedziskiem czy też hydromasażem. Te ostatnie są nieco większe, ale najmniejsze wersje mają wymiary 140×70 cm.

Toaleta w małej łazience

W większości łazienek najczęściej można spotkać zajmujące dość dużo miejsca kompakty WC. Odrobinę przestrzeni można zaoszczędzić, jeśli zdecyduje się na podwieszane miski bez zbiornika i ze stelażem podtynkowym z przyciskiem na ścianie. Nieco tańszą może być kompakt WC montowany w narożniku – taka wersja jest wyposażona w trójkątny zbiornik. Można również po prostu postawić na mniejszy model ze zbiornikiem.

Meble łazienkowe

W małych łazienkach warto mądrze wykorzystać dostępne miejsce. Z całą pewnością w takim pomieszczeniu nie może zabraknąć szafki pod umywalką. Świetnym rozwiązaniem są również dostępne w ofercie sklepu eŁazienki.pl słupki. Wąski mebel zmieści się nawet w niewielkiej wnęce i na dodatek zagospodaruje przestrzeń na całej wysokości łazienki. Warto także rozważyć zakup szafki z lustrem.

Praktyczne akcesoria

Dobór akcesoriów w niewielkim pomieszczeniu powinien być dobrze przemyślany i najlepiej ograniczyć się do niezbędnego minimum. Nadmiar dodatków może zagracić łazienkę i optycznie ją zmniejszyć. Strzałem w dziesiątkę mogą być mydelniczki lub dozowniki z mydłem z uchwytem ze sklepu eŁazienki.pl. W podobny sposób można zamontować szczotkę do WC, dzięki czemu na podłodze znajdzie się mniej przedmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here