Minky — co to za materiał? Jak wykorzystać materiał minky?

0
1678

Minky to materiał, który w ostatnich latach zrobił prawdziwą furorę z powodu swojej miękkości oraz puszystości. Ze względu na te cechy nada się on idealnie do uszycia z niego poduszek czy akcesoriów dla małych dzieci.

Czym jest materiał minky?

Minky to pluszowa tkanina poliestrowa wykonana z mikrowłókien. Jej cechą charakterystyczną jest występowanie na niej wypustek w postaci kropek lub innych kształtów, jednak istnieje również odmiana o gładkiej powierzchni. Materiał minky posiada właściwości oddychające, dzięki czemu jest bezpieczny dla wrażliwej skóry noworodków.

Dużą zaletą materiału jest jego miękkość oraz puszystość, przez co tworzywo minky jest bardzo miłe w dotyku. Tworzywo dobrze utrzymuje ciepło, a nawet jego cienka warstwa wystarczy, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w chłodniejsze dni.

Mikrowłókna, z których jest wykonany materiał minky, cechują się także dużą wytrzymałością. Dzięki temu ubrania, akcesoria lub koce wykonane z minky mogą nam posłużyć przez wiele lat użytkowania. Zakup tej tkaniny jest więc dobrą inwestycją.

Materiał ten jest elastyczny i odporny na różnego rodzaju zniszczenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że można go prać tylko w temperaturze do 30 stopni. Łatwo jest też uszkodzić tworzywo minky w trakcie prasowania.

Ważnym atutem jest także bogata gama kolorystyczna tworzywa. Można znaleźć materiał minky w wielu kolorach na kolisklep.pl, największym zainteresowaniem cieszy się ten w odcieniach różu i niebieskiego. Ponadto materiał dostosujesz do swojego gustu i potrzeb, ponieważ minky jest dostępny również w wielu wzorach.

Jak wykorzystać materiał minky?

Tkanina minky jest na tyle uniwersalna, że możemy uszyć z niej różne rzeczy. Ograniczają nas głównie własna wyobraźnia i poziom umiejętności krawieckich.

Minky przede wszystkim jest znany jako materiał do szycia poduszek, kocyków oraz innych akcesoriów dla noworodków. Jednak ze względu na swoje właściwości sprawdzi się także idealnie jako tkanina do produkcji narzut, zasłon oraz dodatków dekoracyjnych dla dorosłych użytkowników.

Uniwersalność materiału minky sprawia, że możemy tworzyć z niej także całe zestawy do mieszkań, np. poduszki wraz z narzutą czy zasłonami okiennymi, do uszycia których zastosujemy tę samą wersję kolorystyczną i ten sam wzór materiału. Sprawi to, że wnętrze będzie bardziej jednolite oraz zachowa harmonijny wygląd.

Z kolei izolacja termiczna minky powoduje, że z tej tkaniny można uszyć również czapki czy kominy na zimę, które zapewnią komfort oraz ciepło w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Przy zastosowaniu materiału minky do szycia różnych przedmiotów warto sprawdzać, ile tkaniny będziemy musieli użyć. Lepiej kupić jej zapas, żeby w razie pomyłki lub uszkodzenia tworzywa minky można było naprawić daną rzecz, wykorzystując identyczny kolor i wzór. W trakcie szycia dobrze jest co jakiś czas wygładzać tkaninę ręką, by mieć pewność, że warstwy są równo ułożone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here