Nowoczesne dekoracje: 4 sposoby jak podkreślić charakter pomieszczenia

0
2266

Bez wątpienia rynek aranżacji wnętrz nieustannie się rozwija, proponując klientom niezliczoną ilość pomysłów na samodzielną dekorację pomieszczeń. Niemniej znalezienie ozdób, które zmieszczą się w budżecie, trafią w indywidualne gusta, a zarazem podkreślą charakter domowych przestrzeni, może wiązać się z wielogodzinnymi poszukiwaniami. Zarówno na materiałach, jak i dekoracjach nie warto oszczędzać, bo jak to mówi stare powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” i to one właśnie tworzą niepowtarzalną atmosferę. Poznaj 4 sposoby na wydobycie z pomieszczenia oryginalnego charakteru.

Niekonwencjonalne połączenia kolorystyczne

Nie da się ukryć, że od kilku lat na rynku aranżacji wnętrz panuje cieszący się ogromną popularnością trend na kontrastujące ze sobą kolorystycznie ściany. Zazwyczaj jedna ze ścian jest pokryta nieco ciemniejszą farbą, która wybija się na tle pozostałych, a także ewentualnych dekoracji. Takowe rozwiązanie jest niezwykle korzystne, gdyż dzięki niemu pomieszczenia wyróżniają się indywidualnym charakterem oraz niepowtarzalnym klimatem. Równie popularne jest wykorzystanie farby tablicowej w przedsionku, kuchni lub pokoju dziecięcym. Zwana również kredową ścianą stanowi ciekawą propozycję. Domownicy mają natychmiastową możliwość na zapisanie ważnych informacji, a maluchy wspólnej zabawy w postaci barwnych i kreatywnych rysunków.

Niebanalne plakaty alternatywą dla drogocennych obrazów

Od kilku lat plakaty ścienne królują wśród przystępnych cenowo, a zarazem nowoczesnych form dekoracji. Ich potencjał można wykorzystać zarówno w domowych przestrzeniach, jak i pomieszczeniach usługowych. Niemniej przed bezpośrednim zakupem warto zastanowić się przede wszystkim nad ich przeznaczeniem oraz tematyką. Plakaty można dopasować m.in. do panującego w mieszkaniu styl. W pomieszczeniach skandynawskich doskonale sprawdzą się delikatne, utrzymane w czarno-białej kolorystyce, przedstawiające geometryczne grafiki codziennych sytuacji, bądź zwierząt. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach warto postawić na plakaty, ukazujące barwne prace artystyczne, ale także utrzymane w stylu minimalistycznym. Co więcej, za pomocą plakatów ściennych istnieje możliwość stworzenia samodzielnych kompozycji ściennych, a także zastąpienia nimi płóciennych obrazów, niedopasowanych do aktualnego wystroju wnętrz.

Armatura elektryczna a światowe trendy

Mogłoby się wydawać, że armatura elektryczna nie ma większego wpływu na charakter pomieszczenia. Nic bardziej mylnego! Takowe praktyczne dodatki są równie ważne jak kolor ścian, rodzaj zasłon, umeblowanie czy ozdoby ścienne. Międzynarodowi producenci od lat pilnie obserwują aktualne panujące trendy na rynku aranżacji wnętrz, dostosowując wygląd armatury elektrycznej do popularnych stylów wnętrzarskich. Świadomi ogromnego wpływu wyposażenia na charakter pomieszczeń starą się wyróżnić przede wszystkim oryginalnością konstrukcji, ale także technologii. Niemniej ostateczny wybór armatury elektrycznej jest uzależniony od subiektywnych preferencji klienta oraz jego wyobrażenia domowych przestrzenni. Zdecydowanie najpopularniejszą propozycją są gniazdka w kolorze białym, które sprawdzą się w większości pomieszczeń. Jednak w sprzedaży można znaleźć elementy o bardziej krzykliwej kolorystyce, która wymaga niezwykle dużej świadomości z dziedziny wystroju wnętrz.

Fototapety, czyli jak historia zatacza koło

Tak to prawda. Fototapety wracają do łask. Coraz więcej remontujących decyduje się na pokrycie jednej ze ścian w pomieszczeniu nowoczesną bądź autorską fototapetą, która bez wątpienia ciekawie się prezentuje jako tło dwuosobowego łóżka w sypialni. Zdarza się również, że odpowiednia dobrana dekoracja jest w stanie optycznie powiększyć domową przestrzeń oraz pozytywnie wpłynąć na panującą w nim atmosferę. Jednak co najważniejsze montaż fototapety jest niezwykle prosty oraz tani, dzięki czemu każdy, nawet o ograniczonym budżecie jest w stanie dodać nieco powiewu świeżości do swojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here