Ściana nie jedno na imię

0
3363

Remontując, chcemy nie tylko odświeżyć wygląd mieszkania, ale też często zmienić nieco charakter wnętrz. Najłatwiejsze jest po prostu pomalowanie ścian na inny kolor, ale obecnie mamy do wyboru o wiele więcej opcji.

Inspiracja naturą

Starym, ale ciągle odświeżanym pomysłem jest stosowanie drewna i to nie tylko na podłogi. Obecnie w ten sposób ozdabiamy tylko część ściany pokoju w formie akcentu. W łazience oraz kuchni można użyć płytek imitujących wygląd parkietu. Inną opcją jest użycie różnego rodzaju kamieni, czy imitacji skał w formie łatwej do położenia okładziny. Powiew natury możemy też wprowadzić za pomocą fototapety z pejzażem, który dodatkowo nada wrażenie przestrzeni.

Tapeta wiecznie żywa

Dziś często stosowana jest jako akcent na wybranej części ściany. Dzięki nowoczesnym technologiom wiele tapet świetnie sprawdzi się także w kuchni. Wśród tapet każdy znajdzie coś dla siebie, bo wybór wzorów jest praktycznie nieskończony. Można przecież zrobić nawet fototapetę z własnego zdjęcia.

Kolor nadaje charakter

Malowanie ścian chyba nigdy się nie znudzi. Najczęściej powierzchnię przed nakładaniem farby dokładnie oczyszczamy i wyrównujemy. Masa szpachlowa pozwoli nam wypełnić wszystkie ubytki w ścianie, także te powstałe po zawieszaniu obrazów czy też półek. Być może konieczne będzie także całopowierzchniowe wyrównanie powierzchni ściany gładzią gipsową. Wszystko po to, by uzyskać idealnie gładką powierzchnię, na której kolor będzie się znakomicie prezentował. Ciekawy efekt można osiągnąć stosując kontrastowe barwy. W większych pomieszczeniach można zastosować nawet bardzo ciemne kolory. Aby ożywić ścianę można wymalować lub nakleić oryginalny wzór. Coraz częściej  na ścianach pojawia się także artystyczne graffiti.

Ściana nie musi być gładka

Dla jednych masa szpachlowa to oczywisty wybór. Innym podobają się ściany o nierównej powierzchni. Bardzo oryginalnie wyglądają wnętrza pokryte różnego rodzaju tynkami dekoracyjnymi. Do wyboru mamy zacierany, strukturalny, ciągniony, japoński, mozaikowy oraz stiuk.

Płytki nie tylko w łazience i kuchni

Płytki ścienne coraz częściej stosowane są na ścianach sypialni, korytarzy oraz salonów. Oczywiście nie są tam kładzione na całej powierzchni, ale na niewielkim obszarze tworząc dekorację. Świetnym pomysłem są mozaikowe obrazy z płytek.

Możliwości jest wiele, a każdy rok przynosi nowe trendy. Pamiętaj jednak, żeby nie kierować się tylko modą, ale pomyśleć w jakim wnętrzu Ty będziesz się czuł najlepiej.

Sprawdź też: Modna betonowa ściana w Twoim domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here