Żaluzje plisowane w kuchni – dobry wybór

0
4688

Każde pomieszczenie domowe – z uwagi na swą specyfikę – wymaga odpowiedniego wyposażenia. Znakomitym przykładem jest w tym momencie kuchnia. Dobierając do niej poszczególne elementy, trzeba mieć na uwadze funkcję, jaką spełnia. Dlatego też warto nieco więcej miejsca poświęcić w tym momencie zakupowi stosownych osłon okiennych. Jakie najlepiej będą nadawać się do kuchni?

Odpowiednio dobrana osłona

Wybór osłon okiennych jest uzależniony od licznych przesłanek. Należy się przy tym kierować nie tylko względami estetycznymi, ale również użytkowymi. Oczywiście, niezmiernie istotne jest to, by stylistycznie osłona pasowała do wystroju wnętrza i prezentowała się elegancko, jednakże nie wolno zapominać i o tym, że w poszczególnych pomieszczeniach panują różne warunki. Wynika to w głównej mierze z ich przeznaczenia.

Kuchnia jest miejscem służącym do przygotowywania posiłków, co z kolei przekłada się na panujący w niej mikroklimat. Charakterystycznymi jego cechami są m. in. podwyższona wilgotność powietrza oraz częste zmiany temperatur. Bardzo ważne jest zatem to, by elementy kuchennego wyposażenia były na te czynniki uodpornione – odnosi się to także do osłon okiennych.

Plisy – dlaczego warto?

Pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację kuchennego okna, jest obecnie ogromne. Warto jednakże zwracać uwagę na nowoczesne rozwiązania wyróżniające się wygodą użytkowania. Do takich właśnie rozwiązań są zaliczane żaluzje plisowane określane powszechnie jako plisy. To idealny kompromis pomiędzy tradycyjnymi żaluzjami a roletami – każdy, kto się na ten wariant zdecydował, szybko docenił takie jego zalety jak m. in.:

  • prosty montaż i demontaż,
  • oszczędność miejsca – plisy mocuje się bezpośrednio na oknie, nie ma konieczności zakładania karnisza czy kasety, osłona zaś idealnie przylega do szyby,
  • pełna swoboda w korzystaniu z okna,
  • opcja przesuwania plisy od góry albo od dołu, dzięki czemu jest możliwe przysłonienie dowolnie wybranej części okna,
  • plisy pasują nie tylko do okien o standardowych kształtach i wymiarach – nie brakuje na rynku modeli produkowanych z myślą o niestandardowych oknach.

Obecnie plisy są wykonywane z materiałów świetnie radzących sobie nawet w trudnych warunkach, dzięki czemu osłona odporna jest na zabrudzenia, a to akurat w przypadku elementów wyposażenia kuchni jest istotne. Plis nie trzeba często prać, przez długi czas nie tracą swoich walorów. Co więcej, można wybrać taki model, który z jednej strony świetnie będzie chronić kuchnię przed nadmiernym nagrzewaniem się, a z drugiej zapewni odpowiednią ilość słonecznego światła – w kuchni świetnie sprawdzą się plisy transparentne.

Gdzie kupić plisy?

Aktualnie wiele jest miejsc, w których można nabyć wysokiej klasy plisy – sklep internetowy czy stacjonarny cieszący się dobrą renomą to strzał w dziesiątkę. Warto interesować się propozycjami cenionych sprzedawców, ponieważ można mieć pewność co do jakości oferowanego przez nich asortymentu. Porządne żaluzje plisowane to długoterminowa inwestycja, która z powodzeniem posłuży przez wiele lat.

Zobacz także: Jak zamówić żaluzje plisowane przez internet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here