Podaj swoje sushi w dalekowschodnim stylu

0
5204

Na sushi można wybrać się do restauracji, ale można również przygotować je samemu w domu – to świetny pomysł na imprezę ze znajomymi czy na romantyczną kolację. W delikatesach można znaleźć mnóstwo produktów przeznaczonych do przygotowywania tego wyśmienitego dalekowschodniego specjału. Gdy również chcesz podać sushi w domu, warto zaopatrzyć się dodatkowo w specjalną zastawę. Na co warto się zdecydować?

Jak podać sushi?

Do sushi potrzebne są przede wszystkim duża patera, na której umieszcza się wszystkie rolki, układając je rodzajami, a także małe talerzyki oraz miseczki przeznaczone dla każdego gościa.

Zestawy przeznaczone do sushi oraz innych potraw pochodzących z krajów Dalekiego Wschodu są zazwyczaj bardzo charakterystyczne – talerze w kształcie kwadratowym czy też prostokątnym, ale też i okrągłym lub przypominającym symbol jin i jang, a także małe miseczki, które przeznaczone są na sos sojowy. Najczęściej zastawa ma kolor czerwony lub czarny, ale również można kupić naczynia oferowane w innych kolorach, na przykład beżowych czy białych, również wykończone efektownymi orientalnymi malunkami.

Do kompletu przydadzą się również maty bambusowe, które podłoży się pod paterę oraz talerzyki – można kupić je bez problemu w wielu popularnych sklepach stacjonarnych i internetowych oferujących wyposażenie wnętrz oraz dekoracje. Gdy chcesz udekorować stół świecami, w takim przypadku najlepiej wybrać grube świece bryłowe lub świeczki pływające w spłaszczonym kształcie – można ułożyć je na ceramicznej podstawce wysypanej małymi kamyczkami czy piaskiem lub zalanej wodą.

Co z pałeczkami?

Do kolacji w orientalnym stylu przydadzą się pałeczki, ale warto pamiętać, że nie są one obowiązkowe – tradycyjnie sushi je się palcami. Gdy chcesz kupić pałeczki, ale nie masz żadnego doświadczenia w ich obsłudze, w takim przypadku najlepszym wyborem będą pałeczki drewniane, ponieważ mają one bardziej chropowatą fakturę, dlatego chwytanie nimi rolek sushi i innych potraw jest łatwiejsze. W sprzedaży dostępne są również pałeczki wykonane z najwyższej jakości drewna bukszpanowego, różanego, które są wielorazowe, pałeczki ze stali szlachetnej, a nawet srebra czy nefrytu.

Gdzie kupić zestaw do sushi?

Często można znaleźć je w sprzedaży w sklepach z porcelaną czy w sklepach z artykułami kuchni świata, ale jeżeli liczy się dla ciebie duży wybór i przystępne ceny, w takim przypadku warto szukać ich w specjalistycznych sklepach. Oferują one zarówno zastawę produkowaną oryginalnie w krajach Dalekiego Wschodu, jak i również polskich marek – ich zastawy również mogą pochwalić się efektownym wyglądem.

Piękne zestawy do sushi możesz zakupić w sklepie internetowym Orient Deco – specjalizuje się on w sprzedaży produktów do sushi, w tym gotowych zestaw dla 1, 2 i 4 osób, pater, miseczek, również oferuje pałeczki klasyczne i ekskluzywne, a także pałeczki personalizowane – idealne na prezent. Dodatkowo także w Orient Deco można zakupić herbaty rozkwitające i akcesoria do parzenia i serwowania herbaty. Z pełną ofertą można zapoznać się pod adresem: http://www.orientdeco.pl/.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here