Sky Art

0
4651

Pogoda w końcu sprzyja wiosennym spacerom, słońce świeci intensywnie, ptaki wesoło ćwierkają. Nic tylko położyć się na zielonej trawie, zerknąć w błękitne, bezchmurne niebo i zacząć marzyć… A gdyby tak za pomocą magicznego ołówka przyozdobić lazurowe przestrzenie?  

Francuski artysta, Thomas Lamadieu wykorzystał ten pomysł i zrealizował swoje marzenia. Przy „zagospodarowaniu” wolnych niebiańskich przestrzeni między budynkami, stworzył serię niecodziennych ilustracji. Wszystko zaczęło się od momentu, w którym grafik zaczął dostrzegać kształty formujące się przy spojrzeniu w górę z perspektywy chodnika miejskiego. Jak potem się okazało, architektoniczne luki można wykorzystać w bardzo kreatywny sposób, np. zaprojektować grafiki i umieścić je na wirtualnym niebieskim tle. Wirtualnym, dlatego że pierwszym etapem jest zrobienie odpowiednich fotografii, a dopiero potem metodami obróbki komputerowej można stworzyć dzieła na miarę tych autorstwa Lamadieu’ego.

Taka forma sztuki jest wyrazem unikatowej kreatywności współczesnych artystów. Za pomocą nowych technologii powstają wyrafinowane dzieła, o których kiedyś nikt nie odważył się pomyśleć. Być może niedługo będziemy mogli używać prawdziwych magicznych ołówków i odpoczywając na łonie natury, tworzyć materialne ozdoby nieba.

Zobacz również: Projekt PAint up!, czyli kolorowe schody

Źródło: thisiscolossal.com | Thomas Lamadieu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here